JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Harabin vstupuje do politiky. Bude lídrom strany Vlasť

Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin vstupuje do vrcholovej politiky. V najbližších parlamentných voľbách bude kandidovať ako líder strany Vlasť. Harabin to dnes povedal novinárom na tlačovom brífingu

Štefan Harabin uviedol ako sudca so 40 ročnou praxou, že jednou z hlavných priorít jeho hnutia bude nastolenie spravodlivosti a práva. Hovoril o politickej kaste, ktorá podľa neho ovláda tento štát. “Fico, Kiska, Beblabý, Danko, Truban, Bugár a ostatní členovia politickej kasty si našu vlasť ukradli pre seba, pre svoje peňaženky, pre svoje kontá v zahraničí a pre svojich ľudí.”

„Valí sa na nás kríza a čo nám ponúkajú politici? Občanom nevytvorili podmienky na normálny a dôstojný život. Všadeprítomná korupcia, uprednostňovanie svojich ľudí, stúpajúca chudoba a absurdné nerovnosti v odmeňovaní, znižujúca sa úroveň školstva, nedôstojné podmienky pre učiteľov, čoraz vyššia úmrtnosť pacientov na vyliečiteľné choroby. Slovensko je v zlom stave,“ začal Harabin. Sudca nekonkretizoval, čo s týmito problémami plánuje urobiť. Podľa jeho slov sú to iba dôvody, prečo bude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách.

“Zlodeji, podvodníci, úžerníci, feťáci a pedofili nemôžu riadiť našu vlasť. Zmena je nutná, aby sa Slovensko stalo vlasťou pre všetkých.” Slovensko bude podľa Harabina vlasťou pre všetkých, keď bude mať každý rovnaké podmienky a pre všetkých budú platiť pravidlá a zákony.

“Vlasť je vtedy vlasťou, keď hrdinom je ten, ktorý čestne pracuje, ctí zákony a poctivo sa stará o svoju rodinu a nie tí, ktorí sa snažia obchádzať zákony, neštítia sa špinavostí, hľadajú len protekciu, známosti… Takých ľudí treba postaviť pred súd,” vyhlásil zakladateľ novej strany Vlasť.

Harabin v závere brifingu neodpovedal na otázky prítomných novinárov. Uviedol, že odpovie, pokiaľ televízia Ta3 pokračuje v priamom prenose. Po negatívnej odpovedi sa s rozlúčil a odišiel.

Sudca neodpovedal ani na to, či strana bude novým politickým subjektom alebo či bol iba prevzatý existujúci projekt. V registri politických strán sa nachádza zoskupenie s názvom Vlasť, Harabin nespresnil, či bude kandidovať práve zaň. Ak by sa dostal do parlamentu, chce presadzovať najmä záujmy, ktoré označil slovom vlastenecké. Podľa jeho slov na tieto požiadavky verejnosti súčasní politici nereflektujú.

Zákon Lex Harabin

Sudca kandidoval neúspešne aj v tohtoročných prezidentských voľbách. Pokiaľ bude Harabin súčasťou kandidačnej listiny strany, automaticky mu zanikne výkon povolania sudcu. Rozhodli o tom totiž poslanci Národnej rady SR novelizáciou zákona o sudcoch a prísediacich, ktorý dostal aj označenie Lex Harabin.

V prípade, že sa sudcovia budú uchádzať o dôveru občanov v parlamentných voľbách alebo vo voľbách do európskeho parlamentu, nebude im už stačiť dočasné pozastavenie výkonu povolania. Mandát im automaticky zanikne.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář