JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Helmut Norpoth: Trump bude znovuzvolený s pravdepodobnosťou 91%

USA: Prezident Donald Trump má viac ako deväťdesiatpercentnú šancu na výhru v nasledujúcich voľbách. Taký je záver profesora politológie, ktorý od roku 1996 správne predpovedal päť zo šiestich volieb. „Primárny model dáva tímu Trump šancu 91% na víťazstvo v novembri 2020,“ hovorí profesor Helmut Norpoth zo Stony Brook University v štáte New York.

Norpoth uvádza, že jeho model by správne predpovedal výsledok 25 z 27 volieb od roku 1912, keď boli do volebného systému zavedené primárky. Model kalkuluje na základe úspechov pred prezidentskou súťažou a kladie dôraz na úroveň entuziazmu, ktorý je schopný kandidát vygenerovať od začiatku nominačného procesu.

Ak je predpoveď správna, bývalý viceprezident Joe Biden je vážne znevýhodnený stratami v prvých dvoch hlasovaniach v Iowe a New Hampshire. Profesor vraví, že model, ktorý rovnako predpovedal úspech Trumpa v roku 2016, čiastočne znemožnil prieskumy verejnej mienky, ktoré jasne protežovali mediálne obľúbenejšiu súperku: „Prieskumy a prognózy prisudzovali isté víťazstvo Hillary Clintonovej.“

Prognóza prichádza po množstve ďalších volebných modelov, ktoré tvrdia, že Trump výrazne stratí voči Bidenovi v dôsledku mnohých faktorov, vrátane prebiehajúcej pandémie. Volebný model Oxford Economics predpovedá, že Donald Trump utrpí v novembri „historickú porážku“ kvôli hospodárskej recesii. Je to však prognóza s určitou logikou alebo želanie autora?

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář