JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Herec známý ze série Básníci: „Cvak, vypnul jsem TV … Když se mě syn zeptal, kdy umře na covid“ Expert zcela souhlasí: Jediný způsob jak nezblbnout, je úplně vyloučit ze života prolhanou propagandu mainstreamové televize a médií

ČESKO: Do Českého rozhlasu zavítal herec David Matásek a bez obalu konstatoval, že svět po covidu už nikdy nebude takový, jaký byl. Posluchačům popsal, jak moc se naštval ve chvíli, kdy se ho jeho desetiletý syn zeptal, kdy umře na covid. V tu chvíli si řekl, že to takhle nejde. „Vzal jsem ovladač, cvak, tma a ticho,“ popsal Matásek, jak zúčtoval s televizí.

„A je potřeba se s tím smířit,“ zdůraznil. „Když se setkávám s lidmi, tak oni říkají ‚už aby to bylo zase takový, jaký to bejvalo‘. Ale to prostě už nikdy takový nebude. Myslím, že spousta věcí dozná hlubokých změn a jsem za to rád. Myslím si, že školství, zdravotnictví a kultura, to jsou přesně ty věci, který se musí změnit,“ zdůraznil.

„Co se týče dětí, tak jsem dokonce i já měl pocit, že musím vytvořit takovou malou soukromou karanténu před těma informacema, který se na ně valily, protože ty děti to neuměj odfiltrovat a berou každou tu informaci jako zásadní, dokud se ten hrneček nenaplní a nepřeteče. A pak když mě destiletej Ben řekne – a tati, to už umřeme a kdy? Tak jsem si řekl, že to ne. Dejte mi ten ovladač. Cvak, tma a ticho. A pojďme ven, pojďme dělat něco jiného,“ poznamenal Matásek.

Je přesvědčen, že především děti na prvním stupni je těžké učit na dálku, protože děti v první třídě se musí správně naučit držet tužku.

V pandemii si všiml ještě jedné věci. „Ve chvíli, kdy nefunguje stát, tak si lidé pomáhají sami navzájem. A to se mi na tom hrozně líbí,“ pravil herec známý např. ze série Básníci. Na jedné straně se mu zdá, že se mezi sebou různé bubliny hádají, ale pak, když se opravdu láme chleba, pomáhají si.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Odeslat komentář