JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Hitler obdivoval Islám jako ideologii blízkou fašismu. Zelenskij oznámil zavedení dvou muslimských svátků na Ukrajině která oslavuje Banderovce a fašismus. A od nynějška už i Allaha

UKRAJINA: Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij oznámil, že zavede dva nové státní svátky, které slaví muslimové – Svátek oběti a Svátek přerušení půstu.

Státní svátky na Ukrajině nemusí být nutně víkendové dny. Například jako Den sjednocení nebo Den vlajky. Proto je stále neznámé, zda Ukrajinci budou mít další dva dny volna v roce nebo ne.

Na Ukrajině slaví muslimské svátky přibližně dva miliony lidí, kteří vyznávají islám. Většina z nich jsou krymští Tataři.

Svátek oběti
Datum svátku závisí na lunárním kalendáři, takže neexistuje žádný pevný den; slaví se na konci července nebo v první polovině srpna. V roce 2020 – 31. července (pátek).

Svátek přerušení půstu
Svátek přerušení půstu je muslimský svátek slavený po skončení ramadánu, islámského měsíce půstu. Svátek přerušení půstu trvá tři dny a ukončuje ramadán.

Zelenskij: Krymští Tatáři a Ukrajinci se vrátí do svých domovů na Krymu
Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij věří, že na Krym se vrátí krymští Tataři a etničtí Ukrajinci, kteří se stali emigranty, po de-okupaci Krymu se tam vrátí.

„Věříme, že ten den určitě přijde, a Krym se vrátí na Ukrajinu. Krymští Tataři a Ukrajinci se vrátí do svých domovů, shromáždí se u jednoho stolu a řeknou společně: Bizim ve siziñ azatlığıñız içün! Pro vaši a naši svobodu!“, řekl Vladimir Zelenskij  ke Dni vzpomínky na lidovou genocidu krymských Tatarů.

Dnes žije na Krymu přibližně 270 000 Tatarů a tvoří pouhých 12 % obyvatelstva poloostrova. 150 000 Krymských Tatarů nadále zůstává v uzbekistánské diaspoře, menšinu tvoří i v Rumunsku a Turecku.
Navrácení svého majetku se nedočkali a problematická je také jejich integrace do společnosti, kterou jim neusnadňovala ani ruská většina, ani ukrajinská vláda. Vůdcem Krymských Tatarů je v současnosti Refat Çubarov, který je od roku 2013 také předsedou Medžlisu Krymských Tatarů.

Odeslat komentář