JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Hlúpy Matovič vysvetlil, ktorí slováci sú hlúpi (vrátane jeho voličov)

SLOVENSKO: Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v nedeľu v jednom zo svojich statusov zareagoval na čísla ukazujúce denný prírastok nakazených na nový koronavírus u nás a vo svete. Kým na Slovensku sme počas soboty nezaznamenali žiaden nový prípad nákazy Covid-19, vo svete pribudlo okolo 125 tisíc nových nakazených. Matovič uviedol, že aj napriek pre nás pozitívnym číslam budeme postupovať rozumne a opatrne a ľudí, ktorí spochybňujú nariadenia vlády a hygienikov či prirovnávajú covid-19 ku chrípke, označil za hlúpych

„Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia. Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len výmysel svetových mocností, len aby mohli manipulovať ľuďmi. Hlúpi ľudia tvrdia, že opatrenia vlády a hygienikov na Slovensku boli úplne zbytočné, hoci krajiny, ktorých lídri rovnaké hlúposti hlásali, dopadli veľmi zle a zďaleka nie sú na tom dnes tak dobre ako Slovensko,“ napísal v statuse.

Matovič ďalej dodal, že aj napriek všetkému pôjdeme na Slovensku naďalej svojou cestou, ktorú nám podľa neho závidia mnohé krajiny sveta.

„Rozumne a opatrne, na základe rozhodnutí slovenskej vedeckej špičky, tak, aby sme minimalizovali ohrozenie zdravia a životov našich ľudí – bez ohľadu na to, či našu vládu volili alebo nie.“

Matovič zároveň v príspevku priznal, že nie vždy sa im všetko vydarilo. „Keď sa rúbe les, lietajú triesky, hovorí ľudová múdrosť a nám sa to tiež stalo. Popri mnohých rozhodnutiach sa urobilo aj zopár chýb a je mi ich ľúto,“ pokračoval s tým, že chápe aj pocit krivdy každého majiteľa prevádzky, ktorej nebolo umožnené otvoriť, hoci iné prevádzky už otvorené boli.

„Chápem tiež pocit krivdy každého, kto by chcel ísť na Slovensko, ale zatiaľ podľa vyrokovaných podmienok s našimi susedmi úplne slobodne nemôže. Chcem rovnako uistiť každého za celú vládu, Úrad verejného zdravotníctva, Permanentný či Ústredný krízový štáb ako aj za Konzílium slovenskej vedeckej špičky, ktoré rozhoduje o uvoľňovaní opatrení – že čokoľvek čo robíme je konané v dobrej viere a snahe Slovensku v ťažkej chvíli čo najviac pomôcť,“ dodal na záver premiér.

Tatiana Stará

Odeslat komentář