JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

HOLANDŠTÍ ZEMĚDĚLCI OPĚT PROTESTUJÍ PROTI KLIMATICKÝM TERORISTŮM

NIZOZEMSKO: Zemědělci v Nizozemsku se znovu vzbouřili proti omezením chovu hospodářských zvířat v souvislosti se změnou klimatu, přičemž jeden říká státnímu rozhlasu, jak je naštvaný, když ho obyvatelé měst ze střední třídy „kteří mají na svém balkoně dvě rostliny“ poučují o přírodě.

Demonstrace začaly začátkem tohoto měsíce poté, co nizozemská vláda oznámila, že chov dobytka by měl být snížen až o 50%, aby byly splněny závazky týkající se snižování emisí.

Zemědělci byli rozzlobení poté, co se dozvěděli, že stejná omezení se nevztahují na letecký průmysl.

Demonstranti dnes znovu ucpali hlavní silnice a dálnice, což způsobilo dopravní zácpy po celé zemi a vedlo k tomu, že byla povolána nizozemská armáda.

“Minulý rok jste o dusíku neslyšeli nic a teď je to najednou smrtelná otázka,” řekl farmář Micha Bouwer z Farmers Defense Force státnímu vysílateli NOS. “To jsou všichni ti lidé ve městě, kteří mají na svém balkoně dvě rostliny a říkají, že příroda trpí.”

Zemědělci také tvrdí, že jejich zásadní úloha ve výrobě potravin je přehlížena a že jsou obviňováni, že způsobují změnu klimatu.

Soudní rozhodnutí nedávno objasnilo, že nizozemská vláda musí snížit emise skleníkových plynů „za účelem ochrany života a rodinného života občanů“ v zemi.

Protest znovu zdůrazňuje, jak represivní omezení, byrokracie a daně související s hysterií změny klimatu ovlivňují dělnickou třídu a lidi z nižší střední třídy.

Demonstranti z hnutí Extinction rebellion střední a vyšší třídy již více než týden ucpávají hlavní města a požadují přesně ty věci, které způsobily protesty zemědělců v Nizozemsku.

Odeslat komentář