JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Hranice Česka so Slovenskom by sa mohli otvoriť v Júli

ČESKO/SLOVENSKO: Tomáš Petříček: Najviac pokročili rokovania so Slovenskom a Rakúskom

Český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček na svojej sociálnej sieti 2. mája 2020 uviedol, že by bol rád, keby sa od júla otvorili hranice medzi Slovenskou a Českou republikou spolu s ďalšími tromi štátmi. Vo svojom facebookovom statuse uviedol, že najviac pokročili rokovania so Slovenskom a Rakúskom. Predpokladá, že s Poľskom a Nemeckom to bude trvať dlhší čas vzhľadom na epidemiologickú situáciu v týchto štátoch.

„Zároveň by sme mohli otvoriť aj vzdialenejšie destinácie, kde sa s COVID-19 „pobili“ rovnako dobre, alebo lepšie ako my. Chcel by som preto otvoriť možnosť cestovania aj do Bulharska, Maďarska či Pobaltia. Verím skrátka, že od júla by sme sa mohli začať vracať k normálnemu fungovaniu nielen schengenského priestoru.

Od augusta by potom mohla nasledovať ďalšia vlna voľného cestovania, a to nielen do často požadovaného Chorvátska, ale tiež do českými turistami obľúbeného – Grécka, Slovinska, alebo na Maltu. Všetko však bude záležať na tom, ako bude chorobnosť klesať a samozrejme tiež to bude záležať od dohôd s ďalšími štátmi – na uvoľňovanie pravidiel potrebných pre Kanadu, Austráliu, Japonsko… Cesty mimo Európu budú samozrejme záležať na obnove medzinárodných letov.

Jedna menej radostná správa: V prípade najpostihnutejších štátov, ako sú Taliansko, Španielsko, Francúzsko, USA, ale tiež Benelux je ešte predčasné hovoriť o tom, kedy do nich bude možné cestovať. Zakončím to ale pozitívne. Ak sa situácia bude vyvíjať dobre, môže to ísť aj rýchlejšie“ uviedol Tomáš Petříček.

Odeslat komentář