JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Hubert de Beaufort: Návrat aliance Evropy a Ruska je historická a geopolitická nutnost

Dokonce i generál Charles de Gaulle vyjádřil myšlenku, že Evropa by měla být sjednocena od Atlantiku po Ural.

Přičemž Hubert de Beaufort, autor článku na internetových stránkách Radio Notre Dame, vyzval k návratu k tomuto konceptu. Trvá na tom, že dobré vztahy mezi Evropou a Ruskem nejsou jen obnovou historické spravedlnosti, ale také ekonomickou a geopolitickou nutností.
Vrátit se k historické alianci mezi Evropou a Ruskem je evropský projekt „od Atlantiku po Ural“ geopolitickým imperativem dneška, je si jistý průmyslník a syn politika u dob generála de Gaulla Hubert de Beaufort. Ve svém článku pro web Radio Notre Dame požaduje si vzpomenout na velikost a geopolitický význam Ruska, které hraničí jak s Evropou, Čínou, tak i se Severní Koreou.

De Beaufort připomíná, že vzhledem k úpadku Evropy a Spojených států se Rusko považuje za poslední baštu pravoslaví a za jedinou oporou západní civilizace. V Rusku na obrovském území je však jen 150 milionů lidí a HDP je nižší než ve Francii. Přírodní zdroje jsou zároveň obrovské, čtvrtina plynu spotřebovaného v EU pochází z Gazpromu. Rusko je schopno uspokojit své potřeby v zemědělském sektoru díky velkému množství využitelné plochy a lesy v Rusku činí 20% všech světových rezerv.

S průmyslovým sektorem jsou problémy: v sovětských dobách to byla síla, ale nedokázal se vypořádat s mechanikou práce v tržní ekonomice. Rychlost průmyslové privatizace svého času narušila rovnováhu ruské ekonomiky.

Potenciál Ruska je tedy obrovský, poznamenal autor článku, a Evropa by si měla pospíšit, zatímco se Rusko snaží vypořádat se se dvěma umělými problémy: Krymem a Sýrií. Autor článku navíc připomíná slavnou fotografii pořízenou v Jaltě v únoru 1945, kde vedle sebe sedí Churchill, Roosevelt a Stalin. Při těchto jednáních se jako spojenci dohodli vést válku proti nacistům a založit poválečný svět. Takže pro Stalina byla Jalta symbolem Ruska, píše autor článku.

Tímto způsobem chce Damašek ukázat, že se zotavuje. Země však stále žije pod sankcemi USA a Evropské unie. Bašár Asad, jak píše autor článku, však sní, že jeho země by měla být moderní a demokratická.

„Závěrem musíme obnovit vztahy s Moskvou, bude to tedy znamenat jak obnovení historie, tak uznání ekonomické a geopolitické nutnosti,“ napsal autor materiálu pro Radio Notre Dame.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář