JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Idioti na čele s Hřibem na pražském magistrátu se opět vyznamenaly. „230 miliard za touhu po pomstě Rusku?“ Vachatová volá po zdravém rozumu v otázkách ochrany klimatu

ČESKO: Členka hnutí Trikolóra Natálie Vachatová v novém příspěvku na sociální síti upozorňuje na slabá místa klimatické strategie, kterou si zvolilo město Praha a která i přes své obrovské finanční náklady nedokáže podle političky dosáhnout viditelného zlepšení v boji s klimatickými změnami. Zato ale ještě víc prohloubí sociální nerovnost.
Vachatová navíc podotýká, že ke schválení nového klimatického plánu, podle kterého bude nakoupeno 900 elektrobusů za 15 miliard korun, dochází v době, kdy se Praha potýká s masivním výpadkem příjmů. Vzhledem k tomu se politička ptá, co mohlo primátora Hřiba motivovat k tomu, aby v době, kdy je v pokladně obří nedostatek peněz, schválil klimatický plán za 230 miliard korun.
„Díky tomu, že se sníží využívání fosilních paliv, by mělo dojít k určitému zlepšení energetické soběstačnosti města a také k omezení financování nedemokratických režimů,“ okomentoval Hřib budoucí výhody dnešních investic.
Vachatová podotýká, že tím nedemokratickým financováním režimů myslí Rusko. „Je to velký průšvih a nesmysl a všem to samozřejmě dochází, ale co už,“ poznamenává Vachatová.
Snižování energetické závislosti a ostatní krásné sliby navíc skrývají podle političky své podvodní kameny – elektromobil je totiž drahá hračka pro bohaté.
„Elektromobilita je hlavně životní styl než způsob přepravy, a pokud by nebyl celý zeleno-elektrický sektor brutálně dotován z peněz ostatních, neměl by šanci přežít. Vše tedy stojí a padá na dotacích. A dotace = korupce. V tomto případě bude dotací hodně a budou opravdu velké, jestli víte, co tím myslím. A protože se Praha bude muset i navzdory dotacím spolupodílet na financování toho zeleného elektrodobra, počítá se mimo jiné se zpoplatněním vjezdu do centra a jak řekl Hlubuček, platit se bude podle toho, jakou emisní stopu vaše auto zanechává. Kdo to tedy teoreticky zaplatí? Nejvíce ten, kdo má staré auto,“ poukazuje Vachatová.
Polička nakonec nevěří ani tomu, že zpoplatňování vjezdů do center a zvyšování cen jízdenek pomůže, že pak budeme opravdu „zelenější“.
„Kdyby se přijaly příslušné zákony, zakázaly spalovací motory, vybudovala se velmi drahá infrastruktura, vyřešila se likvidace elektrobaterií, jejich výdrž, životnost, vybudovala opravdu rozsáhlá síť pro rychlé a dostupné nabíjení, vyřešila se problematika nákladní dopravy, tak pořád tu jistotu nemáme… A co ten výpadek spotřební daně z fosilních paliv? Ten by se nejspíš musel nahradit zvyšováním silniční daně, mýta, zdaněním elektřiny, předpokládám. A když už jsme u té elektřiny – kde ji vezmeme?“ zajímá se Vachatová.
Česká republika navíc není podle ní a ani nebude v žádné klimatické krizi, a proto je 230 miliard za slepou uličku opravdu hodně peněz.
„Přitom nemusíme přistupovat na žádné devastující klimatické plány a Zelené dohody pro Evropu. Stačí, když zapojíme zdravý rozum,“ domnívá se Vachatová.
Zdroj: https://cz.sputniknews.com

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář