JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

India sa chystá investovať miliardy dolárov do nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. V prvej fáze chce nakúpiť približne 500 miliónov dávok bezpečnej ruskej vakcíny

INDIA/RUSKO: Indické výskumné centrum DRL (Dr Reddy’s Laboratories) požiadalo štátny úrad pre kontrolu medicínskych preparátov o súhlas s realizáciou tretej fázy testovania ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V. Informoval o tom portál „finobzor.ru“

Indický farmaceutický gigant nadviazal spoluprácu s Ruským fondom priamych investícií (RFPI) zameranú na klinické testovanie ruskej vakcíny proti Covid-19 a jej distribúciu v Indii. Očakáva sa, že indický štátny regulátor vydá súhlas k tretej fáze testovania ruskej vakcíny Sputnik V, čo umožní jej nákup v Rusku, ale aj licenčnú výrobu priamo v Indii.

India je v súčasnosti po USA druhou najviac postihnutou krajinou v počte nakazených osôb. Celkovo sa vírusom Covid-19 nakazilo vyše šesť a pol milióna Indov, pričom počet úmrtí na následky koronavírusu už prekročil 100 tisíc obetí.

V prvej fáze chce India nakúpiť približne 500 miliónov dóz ruskej vakcíny. Vo finančnom vyjadrení to predstavuje niekoľko miliárd dolárov. Indickí špecialisti napriek tomu podotýkajú, že je lepšie teraz investovať 2-3 miliardy dolárov do nákupu ruskej vakcíny ako v budúcom roku vykázať ekonomické straty 50-70 miliárd dolárov, ktoré môže mať na svedomí epidémia koronavírusu.

Odeslat komentář