JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Indie zrušila karanténu navzdory rostoucímu počtu Covid-19. Zdá se, že v některých zemích mají politici rozum

INDIE: Indické úřady pokračují v rušení omezujících opatření zavedená v zemi pro boj s koronaviry – slavný Tádž Mahal otevřel své brány v pondělí, uvedla France 24.

Indická vláda usoudila, že si nemůže dovolit další zpomalení ekonomiky.
Naše korespondentka v Dillí Sreya Banerjee nám řekne více o situaci v Indii. Zdá se, nárůst statistik o Covid-19, nepřinutil orgány Indie zastavit proces rušení omezujících opatření.

Sreya Banerjeeová, korespondentka France 24: Ne, nezastavila. Jak jste již sami slyšeli od turistů, Taj Mahal se dnes otevřel – i když samozřejmě nyní existují určitá bezpečnostní opatření: zaznamenalo se, že pracovníci dezinfikují podlahu, masky jsou povinné, do mauzolea je pouštěno pouze po pěti lidech, personál je také oblečen do ochranných masek a obrazovky a konečně turisté mohou platit za lístky pouze bankovním převodem.

Taj Mahal je jen jedním z mnoha míst, která se v Indii během posledních několika týdnů otevřela. Jak jste zmínili, statistika koronaviru roste – Indie pravděpodobně brzy předběhne USA, protože země nyní registruje téměř 90 tisíc nových případů infekce denně. Tvrdá karanténa uložená vládou v březnu zároveň poškodila ekonomiku tak silně, že úřady již nechtějí ponechat ekonomiku ve „odpojeném“ stavu, a tak se rozhodly, že jedinou cestou vpřed je uvolnění omezujících opatření a že se budeme muset nějak přizpůsobit a žít s tímto virem.

V Dillí se mimo jiné otevřely restaurace a obchody, od tohoto měsíce se znovu otevřelo metro a na ulicích se objevilo více lidí než dříve.

Počet infekcí je na vzestupu, ale vláda také říká, že nárůst je způsoben zvýšeným testováním. Míra testování však není dostatečně rychlá, protože 1,2 milionu vzorků denně je pro zemi s miliardou lidí příliš malé. Samozřejmě v Indii je rychlý screening občanů na koronavirus obtížný.

Existují také otázky, jaké testovací metody se používají v Indii – v zemi se používá metoda reverzní transkripční PCR i méně spolehlivý test antigenu. Odborníci tvrdí, že počet případů je ve skutečnosti pravděpodobně mnohem vyšší, než je v současné době hlášen, a v dohledné budoucnosti bude pravděpodobně nadále růst, uzavřela korespondentka francouzské televize.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář