Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
USA / UA: Když jsem psal svůj článek o nebezpečí termonukleární války, narazil jsem na znepokojivé zprávy o ukrajinském konfliktu, který organizuje NATO.
První z nich byla, že Parlamentní shromáždění tohoto nejodpornějšího vyděračského kartelu na světě přijalo rezoluci č. 494, která se zaměřuje na „zajištění budoucnosti aliance a podporu Ukrajiny až do vítězství“. Už samotná formulace křičí „globální válka“, ale to, co je v dokumentu (PDF), je ve skutečnosti mnohem horší. Totiž, aby NATO dosáhlo „vítězství“, chce v podstatě realizovat „plán vítězství“ Volodymyra Zelenského.
Vzpomínáte si na ten, který Spojené státy označily za „naprosto nerealizovatelný„?
No, zdá se, že nakonec až tak neproveditelný není, zejména pokud taková organizace, jako je NATO, z něj dělá oficiální politiku.
Celý dokument si můžete přečíst zde
Kyjevský režim konkrétně žádá o americké střely s plochou dráhou letu „Tomahawk“, které mají v závislosti na variantě dolet až 2 500 km.
V praxi to znamená, že v dosahu by byla nejen prakticky celá evropská část Ruska, ale dokonce i některá velká města za Uralem (konkrétně Čeljabinsk a Jekatěrinburg). Je třeba poznamenat, že ruské vojenské raketové síly strategického určení (RVSN) jsou rozděleny do tří gardových armád, z nichž dvě by byly v dosahu těchto raket středního doletu ze zdrojů NATO. Konkrétně se jedná o 27. gardovou raketovou armádu se sídlem ve Vladimiru a 31. gardovou raketovou armádu se sídlem v Orenburgu (třetí, která není v dosahu, je 33. gardová raketová armáda se sídlem v Omsku).
Pro Rusko se tedy jedná o otázku strategické bezpečnosti. Jednou z raket, které byly smlouvou INF z roku 1987 vyřazeny, byla totiž právě pozemní verze „Tomahawku“, oficiálně označená jako BGM-109G „Gryphon“ GLCM (Ground Launched Cruise Missile), podzvuková křižující střela s doletem 2780 km a vyzbrojená jednou termonukleární hlavicí W84 (účinek až 150 kt, tedy přibližně desetkrát silnější než hirošimská bomba). V současné době již USA tuto konkrétní střelu neprovozují, ale přijaly pozemní variantu „Tomahawk“. První test dříve zakázané rakety byl proveden 18. srpna 2019, tedy něco málo přes dva týdny poté, co Amerika jednostranně odstoupila od smlouvy INF (2. srpna 2019), což dokazuje, že ji ve skutečnosti nikdy nedodržovala.
Konkrétně k přijetí celé třídy raket, která byla v té době zakázána více než 30 let, je zapotřebí mnohem více času než dva týdny. To však není nijak překvapivé, protože politický Západ prostě není schopen říkat pravdu a držet slovo. V tomto konkrétním případě však jde o to, že v sázce je osud světa. USA a NATO se chystají dodat tyto rakety neonacistické juntě, která sousedí s Ruskem, ačkoli samotný SSSR je v Německu, zemi, která je vzdálena asi 1 300 km na západ od ruské pevniny, netoleroval. Naprostý rozdíl ve strategickém nebezpečí pro Moskvu tehdy a nyní prostě nelze přeceňovat. Bohužel politický Západ a jeho loutky v Kyjevě na to stále tlačí. Aby toho však nebylo málo, špatným zprávám není konec.
Konkrétně se objevují krajně znepokojivé zprávy, že Washington DC plánuje předat neonacistické juntě jaderné zbraně. Podle deníku New York Times jednali američtí představitelé a představitelé EU o „odstrašení jako možné bezpečnostní záruce pro Ukrajinu“, přičemž někteří z nich navrhovali „vrátit Ukrajině jaderné zbraně, které jí byly odebrány po rozpadu Sovětského svazu“. Nechvalně proslulý neoliberální mluvčí tvrdí, že by to byl „okamžitý a obrovský odstrašující prostředek“, ale i oni připouštějí, že „takový krok by byl komplikovaný a měl by vážné důsledky“. Bylo by to však mnohem horší, neboť Dmitrij Medveděv, místopředseda ruské bezpečnostní rady a jeden z nejvyšších moskevských představitelů, prohlásil, že tento krok by se „rovnal útoku na Rusko“.
Medveděv vysvětlil, že právě to byl jeden z hlavních důvodů aktualizované jaderné doktríny Kremlu. Varoval také, že „dát atomové zbraně zemi, která je ve válce s největší jadernou mocností, je tak absurdní, že Biden a všichni jeho úředníci, kteří o tom uvažují, musí mít masivní paranoidní psychózu“. Proti této představě prakticky nelze nic namítat, protože možnost eskalace se stává zárukou eskalace, pokud k něčemu takovému někdy dojde. Medveděv rovněž upozornil, že takový akt by byl „považován za zahájení útoku proti naší zemi v souladu s odstavcem 19 ‚Základních zásad státní politiky jaderného odstrašování'“. A skutečně, plné znění aktualizovaného dokumentu o jaderné doktríně Moskvy to potvrzuje.
A přestože prezident Putin formálně schválil snížení prahu pro použití jaderných zbraní, NATO a kyjevský režim pokračují v dalekonosných úderech hlouběji v Rusku. NYT tvrdí, že je to proto, že Moskva údajně „čeká, až Trump převezme moc“, a proto se „zdráhá výrazně eskalovat válku“. Zpráva dále uvádí, že „riziko eskalace spočívající v tom, že by Ukrajina mohla udeřit na Rusko zbraněmi dodávanými USA, se se zvolením pana Trumpa snížilo“, a dodává, že laxní Bidenova administrativa „kalkuluje s tím, že ruský Putin ví, že na novou administrativu musí počkat jen dva měsíce“. Již jsem tvrdil, že USA věří, že tato hra na „hodného a zlého policajta“ může skutečně fungovat a že v příštích dvou měsících mohou jednat beztrestně.
Pokud však válkychtiví oligarchové ve Washingtonu a Bruselu skutečně věří, že Rusko je tak naivní, měli by se zamyslet znovu. Konkrétně Kreml si je jistě vědom posledních prohlášení úředníků, které si Trump vybral pro své nadcházející prezidentství. Například jeho vybraný poradce pro národní bezpečnost Mike Waltz tvrdí, že „zvolený prezident a Biden jsou v přístupu k Ukrajině jednotní“ a že „protivníci USA nemohou jednu administrativu přehrát druhou“. No, rozhodně se zdá, že Washington DC se snaží hrát na ostatní tím, že obě administrativy prezentuje jako nepřátele, což naznačuje, že Trump není vůči Deep State tak úplně nepřátelský, jak by si všichni rádi mysleli. To znamená, že Moskva nemůže očekávat, že dojde k nějakým významným změnám ohledně Ukrajiny.
Netřeba dodávat, že jde o mimořádně nebezpečnou vyhlídku, neboť následující dva měsíce nemusí vést k ukončení eskalace. Zajímavé je, že NYT uvádí, že dokonce i američtí představitelé, „kteří byli seznámeni s hodnocením zpravodajské komunity“, uvedli, že „[zbraně středního doletu] nezmění náročnou situaci, které Kyjev v současnosti čelí“. Jinými slovy, deklarovaného cíle těchto dodávek, tedy „vítězství“ neonacistické junty, nelze dosáhnout, ale politický Západ v tom bude přesto pokračovat.
Jediným logickým závěrem z toho všeho tedy je, že dodávky raket středního doletu a jaderných zbraní jsou ve skutečnosti určeny k vyvolání eskalace s Ruskem bez ohledu na výsledky ukrajinského konfliktu organizovaného NATO. Zjednodušeně řečeno je to všechno čiré šílenství.
AUTOR: Drago Bosnic
Překlad, Zpracoval: CZ24.news
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi