JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

IRACKÝ PREMIÉR: SOLEIMANI PRIŠIEL DO BAGDADU, ABY PREKONZULTOVAL NÁVRH NA ODSTRÁNENIE ESKALÁCIE KTORÝ PRIŠIEL ZO SAUDSKEJ ARÁBIE. INICIATÍVA BOLA PODPOROVANÁ TRUMPOM.

IRÁN: 5. januára iracký premiér Adil Abdul-Mahdí údajne poskytol ďalšie podrobnosti o americkom atentáte na veliteľa Qods Force iránskej islamskej revolučnej gardy, Qassem Soleimani.
Podľa dostupných údajov iránsky veliteľ pricestoval do Bagdadu na oficiálnu žiadosť Iraku. Bol pripravený prijať návrhy na odstránenie eskalácie, ktoré Saudská Arábia zaslala Iránu cez Irak. Americký prezident Donald Trump túto myšlienku údajne podporil počas telefonického hovoru s irackým premiérom.

USA túto iniciatívu údajne použila na vytvorenie pasce na iránskeho vojenského veliteľa a zavraždili ho.

Prezident Donald Trump hovoril telefonicky s irackým premiérom Adelom Abdul Mahdimom 31. decembra po tom, ako demonštranti zaútočili na veľvyslanectvo USA v Bagdade.

Ak sa tento vývoj potvrdí, bude to ďalší náznak deštruktívneho správania moderných Spojených štátov. Washington porušuje medzinárodné zákony a porušuje dohody, ktoré pravidelne podpisuje. Teraz akékoľvek rokovania, ktoré sa týkajú Spojených štátov alebo sú s nimi spojené, môžu predstavovať hrozbu pre zástupcov zúčastnených strán.

Odeslat komentář