JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Iránski židia navštívili rodinu zabitého generála Solejmáního a vyjadrili jej sústrasť

IRÁN: Sústrasť Solejmáního rodine vyslovili aj predstavitelia iných náboženských menšín žijúcich v Iráne.

Iránski židia osobne vyjadrili sústrasť rodine iránskeho generála Kásima Solejmáního, ktorý zahynul pri minulotýždňovom americkom útoku v Iraku. Informoval o tom v stredu izraelský denník The Times of Israel.

Rodinu zabitého veliteľa jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd navštívila delegácia židovskej náboženskej obce v Iráne vedená hlavným rabínom Jehudom Geramim. Členovia iránskej židovskej komunity sa zúčastnili aj na Solejmáního pohrebe, ktorý sa uskutočnil v stredu na úsvite v generálovom domovskom meste Kermán.

Obrad sa konal niekoľko hodín po iránskom raketovom útoku na dve vojenské základne v Iraku, kde sú umiestnení americkí vojaci, ktorý bol podľa iránskych médií odvetou za Solejmáního zabitie.

Iránska židovská obec zároveň vydala vyhlásenie, v ktorom potvrdila svoju vernosť hodnotám iránskej revolúcie.

Už krátko po generálovom zabití iránski židia vyjadrili nádej, že „Boh pomstí (jeho) krv“. Sústrasť Solejmáního rodine vyslovili aj predstavitelia iných náboženských menšín žijúcich v Iráne.

Podľa izraelských médií majú takého prejavy lojálnosti zo strany menšín veľký význam pre zaistenie ich bezpečnosti.

Kásima Solejmáního zabili v noci na 3. januára americké sily pri útoku dronom neďaleko letiska v irackej metropole Bagdad. Operáciu nariadil prezident Spojených štátov Donald Trump, ktorý Solejmáního obvinil z prípravy útoku na amerických diplomatov a vojakov v Iraku. Irán za to prisľúbil „tvrdú odplatu“.

Odeslat komentář