JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Íránský muslim „bránil“ čest rodiny. Spící 14leté dceři usekl  hlavu srpem

ÍRÁN: Íránský soud poslal na devět let do vězení Íránce, který v květnu zavraždil svou čtrnáctiletou dceru, když jí v době, kdy spala, usekl srpem hlavu. Matka dívky pro něj žádala trest smrti. Případ, který podle íránského práva spadá do kategorie činů spáchaných k očištění rodinné cti, v Íránu vyvolal rozhořčení. Prezident Hasan Rúhání už v květnu požádal vládu o zpřísnění trestů za vraždy příbuzných.

Agentura AFP v pátek napsala, že otec Romínu Ašrafíovou zabil v noci 21. května v městečku Táleš na severu země.

„I když soudní instituce tvrdily, že se této věci bude věnovat mimořádná pozornost, rozsudek mne i zbytek rodiny zděsil,“ citovala íránská agentura ILNA matku mrtvé. „Nepřeji si, aby se manžel do naší vesnice kdy vrátil,” dodala s tím, že by rozhodnutí mělo být přehodnoceno a její manžel popraven.

Zakázaná láska

ILNA napsala, že íránský zákoník neumožňuje vynést trest smrti nad otcem, který zabije vlastní dítě. Počítá pouze s trestem vězení a s pokutou.

Ašrafíová udržovala poměr s mužem starším o 15 let a otec nesouhlasil, aby se za něj provdala. Dívka kvůli tomu odešla z domu, ale na otcovu žádost byla nalezena a přivedena zpět, i když po zadržení soudci řekla, že se domů z obav o svůj život vrátit nechce. Podle matky byl souzen i dceřin partner a dostal dvouletý trest. V Íránu se dívky mohou vdávat od 13 let.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář