JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Italové zabavili loď Sea Watch 3 zachraňující migranty. Má zákaz vyplout na moře

ITÁLIE: Italové zabavili humanitární loď Sea Watch 3 zachraňující migranty. Plavidlo má zákaz opustit sicilský přístav Porto Empedocle. Důvodem jsou prý nalezené technické nedostatky ohrožující bezpečnost běženců i posádky, která uprchlíky zachraňuje z vratkých člunů u afrických břehů. Loď přitom jen před pár dny zahájila svou první misi od vypuknutí koronavirové pandemie.

Úřady v Itálii zakázaly německé záchranné lodi Sea-Watch 3 odplout z přístavu, kde je zakotvena od 21. června. Tehdy vylodila 211 migrantů zachráněných u afrických břehů.

Uprchlíci byli přemístěni na trajekt Moby Zaza do karantény.

Pobřežní hlídka zákaz zdůvodnila, že loď má „několik nesrovnalostí technické a operační povahy“, u nichž hrozilo ohrožení bezpečnosti posádky a migrantů.

Podle mluvčího německé neziskové organizace Sea Watch nebyla posádka informována o tom, jaké konkrétní technické poruchy byly během inspekce odhaleny.

Dále poznamenal, že Sea-Watch 3 je v současné době jedinou lodí, která působí ve Středozemním moři. Loď přitom jen před pár dny zahájila svou první misi od vypuknutí koronavirové pandemie.

Z podobných důvodů jako loď Sea-Watch 3 zadržovaly italské úřady na Sicílii téměř 2 měsíce loď Alan Kurdi německé nevládní organizace Sea-Eye.

Odeslat komentář