JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Italský expert Danilo Coppa: V přístavu v Bejrútu explodoval sklad zbraní a ne tisíce tun uloženého ledku! Na videozáznamu lze jasně vidět cihlově oranžový sloup, který má tendenci přecházet do jasně červené barvy, což je typické pro přítomnost lithia. Byli to rakety

LIBANON: Server italského deníku, jenž sídlí v Londýně, napsal, že za nedávným výbuchem v libanonském Bejrútu stálo něco víc než exploze tisíců tun ledku. Podle italského experta Danila Coppa v místě mohl explodovat sklad zbraní.

Danilo Coppe, italský specialista na výbušniny, má za to, že v přístavu v Bejrútu explodoval sklad zbraní a ne tisíce tun uloženého ledku. „Nevěřím, že v přístavu v Bejrútu bylo takové množství dusičnanu amonného, ani že tam bylo skladiště pyrotechniky,“ řekl italskému deníku Corriere della Sera. Informaci převzal saúdskoarabský list se sídlem v Londýně Asharq Al-Awsat.

Coppe, jemuž se také přezdívá „pan Dynamit“ tvrdí, že explozi ledku doprovází klasický žlutý mrak, který tady ale neviděl.

„Namísto toho na videozáznamu exploze kromě bílé koule, která se rozšiřuje, což ukazuje na kondenzaci mořského vzduchu, lze jasně vidět cihlově oranžový sloup, který má tendenci přecházet do jasně červené barvy, což je typické pro přítomnost lithia,“ uvedl expert s tím, že lithium se využívá např. u armádních raket, pročež předpokládá, že  ve zmíněném skladu explodovaly zbraně, přesněji řečeno rakety.

Výbuch v přístavu v Bejrútu zabil takřka 160 lidí a dalších 6 tisíc zranil.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář