JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Italský soud odsoudil zahraniční pašeráky lidí k 20 letům za mučení a prodeje orgánů migrantů. Do telefonu si nahráli videa rozčtvrcených těl, vražd, kanibalismus.

ITÁLIE: Italský soud odsoudil tři zahraniční pašeráky lidí k 20 letům každému, neboť byli shledáni vinnými z mučení migrantů, kteří se pokoušeli přeplout Středomoří.

Tři muži, 27letý Guinean Mohammed Conde, 26letý Egypťan Hameda Ahmed a 24letý Egypťan Mahmoud Ashuia byli shledáni vinnými z příslušnosti ke kriminální organizaci, která je zapojená do pašování lidí, mučení, sexuálního násilí, vražd a vyděračských únosů.

Podle výpovědí a důkazů předložených soudu tito tři muži údajně mučili a bili migranty nejen na palubách člunů ve Středozemním moři, ale i ve vězení na libyjské pevnině, hlásí italské noviny Gazztta del Sud.

Tito tři muži byli zatčeni loni v srpnu v sicilském městě Messina na základě společného vyšetřování jejich činnosti pašování lidí vyšetřované orgány zákona v Messině a v Palermu.

Rovněž byli zapleteni do vylodění 59 migrantů na ostrově Lampedusa 5. a 7. července 2019 z plavidla provozovaného levicovou italskou neziskovkou Mediterranea Saving Humans (Středomořská záchrana lidí).

Tato neziskovka měla v minulosti potíže kvůli domněnkám, že napomáhá ilegální migraci, když jejího šéfa Luca Casariniho loni vyslýchaly italské orgán, neboť tehdy jako místopředseda vlády a ministr vnitra sloužil populistický vůdce strany Liga Matteo Salvini.

Itálie v posledních několika letech pozatýkala řadu pašeráků lidí a rozbila několik pašeráckých sítí.

Asi nejbrutálnější případ posledních let se udál roku 2016 za účasti neblaze proslulého eritrejského náčelníka Medhanie Yehdego Mereda.

Pod přezdívkou „Generál“ byl tento muž, o němž se věří, že je to Mered, zatčen v Súdánu a toho roku v červnu vydán do Itálie. Jeho mobilní telefon odhalil nejen činy mučení migrantů, ale i fotky a videa rozčtvrcených těl, vražd a páchání kanibalismu.

Avšak v roce 2019 tohoto odsouzeného muže propustili, když soudce usoudil, že to ve skutečnosti byl Medhanie Tesfamariam Berhe, daleko níže postavený pašerák lidí, který byl mylně identifikován jako Mered.

„Generál“ si nahrabal miliony eur nejen z pašování lidí, ale také z odběrů a prodejů orgánů migrantů.

CHRIS TOMLINSON

Odeslat komentář