JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ivan Lehotský: Jednoduchý spôsob ako zaočkovať maximum populácie? Ako je možné, že na to vláda doposiaľ neprišla?

SLOVENSKO: Vláda je tu pre všetkých občanov, nielen pre vzorných konzumentov euroatlantickej, tej jedinej správnej a povolenej ideológie. Ako však dosiahnuť, aby sa dala zaočkovať aj veľká časť tých ostatných bez použitia násilia? Je to také jednoduché!

„Ja sa zaočkovať nedám – a ak, tak jedine naozaj len v krajnom prípade. A aj to jedine ruskou vakcínou,“ povedal mi včera ďalší známy. Za posledné mesiace už ani neviem koľký.

Môžete si o ňom myslieť, čo chcete. Skalný volič tejto vládnej koalície ho akiste označí za zadubeného konšpiračného plochozemca s hlavou zabalenou do alobalu. Má na to právo, veď v demokracii si každý môže myslieť čo len chce, a dokonca aj na Slovensku 2021 si ešte stále môžete myslieť takmer čokoľvek – teda samozrejme, s určitými výnimkami. Jedna vec je však istá: časť obyvateľov Slovenskej republiky si myslí približne to, čo ten môj známy.

Netreba na to drahý prieskum značkovej prieskumnej agentúry: veď naozaj každému je jasné, že obyvateľstvo sa viacmenej delí na tých, ktorí veria Západu a démonizujú Rusko, a na tých, ktorí to majú naopak. Či je ten pomer aktuálne 50 : 50 alebo 80 : 20 v prospech niektorej strany, to je na diskusiu, ale samotný fakt, že tátokrajina je rozdelená hlbokou priepasťou na dva nezmieriteľné tábory, asi sotva niekto spochybní.

Tí prozápadní a provládni veria, že najlepšia vakcína je tá západná, ktorú Matovičova vláda kúpila a ide im ju pichnúť, zatiaľ čo tá ruská vakcína, to dozaista bude iba zmes vodky a šči, ktorú mužíci v tajge pančujú s palivom do tanku. No a tí druhí to majú naopak: ruskej vakcíne veria, o tej západnej, ktorá je postavená na celkom novej a neodskúšanej technológii, pochybujú.

„Ako to je naozaj? Rozhodnite sa veriť ktorej strane chcete, alebo si hoďte eurom… Lenže teraz si predstavte, že ste premiér či minister zdravotníctva, ktorého jedinou túžbou je tú hnusobu poraziť. A predstavte si, že na rozdiel od veľkej časti populácie skalopevne veríte vo vakcináciu proti koronavírusu, ktorý každú chvíľu mutuje. Ak ste zodpovedný, tak vám je v tej chvíli srdečne jedno, kto čomu verí: záleží vám iba na tom, aby národ ostal zdravý.“

Čo teda urobíte, ak ste zodpovedný premiér alebo minister zdravotníctva a chcete, aby sa čím viac ľudí dalo zaočkovať? Správne! Kúpite tie vakcíny obidve, aby si mohli občania vybrať tú, ktorej veria. Je úplne jasné, že toto je jediná cesta, ako dosiahnuť najvyššie možné percento zaočkovanosti populácie.

Viem, ťažko očakávať, že vláda, kde prípadným premiérovým náhradníkom je najfanatickejší atlantický vojnový jastrab, bude plesať od radosti pri pomyslení na kúpu vakcíny od Ruska. Lenže premiér a jeho minister zdravotníctva sú tu pre všetkých občanov – nielen pre vzorných konzumentov euroatlantickej jedinej správnej a povolenej ideológie, ale aj pre tých, o ktorých si myslia, že sú to plochozemci s hlavou obalenou alobalom.

Dá sa predpokladať, že keď na to príde, budú sa všelijako trápne a hlúpo vyhovárať: veď tie západné vakcíny sú dobré, máme jednotnú európsku očkovaciu politiku, sú protiruské sankcie… Ibaže teraz stoja pred úplne jasnou dilemou: buď im naozaj na občanoch záleží, tak ako tvrdia, a v takom prípade budú myslieť na záchranu každého jedného života, zabudnú na politiku a vyjdú v ústrety aj tým, ktorí veria jedine ruskej vakcíne – alebo ukážu, že to všetko je z ich strany iba obyčajný politický podvod a jedno veľké klamstvo.

Autor: Ivan Lehotský

Komentář

Odeslat komentář