JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jak se jednoduše vyhnout nezákonným svévolným americkým sankcím? Největší supertanker Venezuely přešel pod ruskou vlajku. Na Rusy si totiž Yankees nikdy netroufnou

Největší ropný tanker ve Venezuele změnil název a zaregistroval se do ruského rejstříku, informoval ruský portál „rbc.ru“.

Odborníci připouštějí, že opětovná registrace by mohla pomoci tankeru najít pojistitele. Jde přitom o zjevnou reakci na sankce USA proti Venezuele.
RBK zjistil, že největší supertanker patřící Venezuele přešel pod ruskou vlajku. Tento precedens vyplývá z databáze námořních plavidel Equasis: z více než 800 plavidel, která někdy plavala pod venezuelskou vlajkou, existují pouze příležitostné příklady přechodu k jiné jurisdikci – Libérii nebo Panamě.Tanker s nosností 320,8 tisíc tun – tj. třída VLCC (Very Large Crude Carrier), dříve nazývaná Ayacucho (jedno z venezuelských měst se nazývá Puerto Ayacucho), v květnu 2020 změnila svůj název na „Maxim Gorkij“ a v červnu byla znovu zaregistrována v ruském registru a přechází pod ruskou vlajku, vyplývá z údajů Equasis. Potvrzuje to výpis z Ruského mezinárodního registru plavidel (RMRS), který uvádí, že supertanker byl v Rusku zaregistrován 27. května 2020.

Osvědčení o klasifikaci bylo plavidlu vydáno 20. srpna ruským rejstříkem řek, vyplývá to z výpisu.„Maxim Gorkij“ může být nyní největším tankerem plujícím pod ruskou vlajkou. Před tím byly největšími skladovacími tankery (plovoucí sklady ropy) v Rusku „Umba“ (o váze 300 tisíc tun) a „Kola“ (309 tisíc tun), jak vyplývá z databáze Equasis a publikací v otevřených zdrojích.

V roce 2013 slavnostně přijala venezuelská státní ropná společnost Petroleos de Venezuela (PDVSA) nový supertanker „Ayacucho“ z čínské loděnice Bohai Shipbuilding. „Toto je loď s kapacitou 2 miliony barelů ropy. Je téměř stejně velká jako letadlová loď. Toto je letadlová loď naší vlasti, naší suverenity,“ prohlásil tehdy venezuelský ministr pro ropu Rafael Ramirez.

Ayacucho a tři další supertankery byli v rozvaze singapurského společného podniku CV Shipping, který vlastní PDVSA a čínská státní společnost PetroChina. Poté, co USA uvalily sankce na PDVSA a mezinárodní pojišťovny stáhly krytí jejích lodí, čínský partner incicioval bankrot singapurského společného podniku, informovala agentura Reuters. PetroChina si vzala pod sebe tři tankery, ale čtvrtý, „Ayacucho“, nechala Venezuelanům.

 
Jak vyplývá z materiálu „rbk.ru“ posádka a vedení supertankeru zůstává v rukou venezuelské vlády.
Překlad: prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář