JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jak se Porošenkův „zločinecký gang“ dostal k moci

UKRAJINA: Bývalý ukrajinský poslanec a spolupracovník Petro Porošenka David Žvania popsal, jak se Porošenko, Turčynov a další vůdci Majdanu v roce 2014 dostali k moci.

Podle ukrajinského deníku „Vesti“ nazval bývalé společníky zločineckou skupinou, která podle něj od samého počátku stanovila cíl ukořistit moc k osobnímu obohacení.
Bývalý ukrajinský poslanec David Žvania, který byl v roce 2014 členem vnitřního kruhu Petro Porošenka, sdělil, že prostřednictvím tehdejšího ukrajinského velvyslance v Německu Pavla Klimkina převedl úplatek ve výši 5 milionů eur evropským úředníkům, aby podpořil kandidaturu Petro Porošenka na post ukrajinské ho prezidenta. Podle „Vesti“ to uvedl ve videu zveřejněném na portálu YouTube.

„Já a Klimkin jsme se přímo zúčastnili převodu 5 milionů eur prostřednictvím ukrajinského velvyslanectví v Německu na jednoho v té době významného evropského úředníka, abychom zajistili podporu Porošenka jako kandidáta na prezidentství Ukrajiny z EU,“ uvedl Žvania.

 
Bývalý poslanec také řekl, jak se Porošenko, Turčynov a další vůdci Majdanu dostali k moci v roce 2014. Nazval bývalé společníky zločineckou skupinou, která podle něj od samého začátku stanovila cíl dostat se k moci pro osobní obohacení.

„Financovali jsme Majdan, podporovali jsme protestní nálady v médiích, zmařili vládní mírové iniciativy, vedli samostatná jednání se zástupci Strany regionů a jednali se zahraničními ambasádami. Skupina zahrnovala Martynenka, Porošenka, Turčynova a Klička. Každý z nich připojil svou vlastní skupinu. Například Turčynov přinesl Pašinského a Parubije,“ řekl.

Žvania ujistil, že je připraven dosvědčit vyšetřujícím orgánům všechna tato skutečnosti.

Během svého funkčního období Porošenko získal korupční cestou asi 4 miliardy dolarů, dodal Žvania.

Překlad: prvnizpravy.cz

Odeslat komentář