JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Japonsko je šokováno chováním amerických vojenských pilotů

Piloti amerických námořních jednotek si během letu pořizovali selfie, četli knihy a někteří byli pod vlivem léků,  drog a alkoholu,  píše se ve zprávě amerických vyšetřovatelů.

Japonské ministerstvo obrany chce podle Guardian požadovat, aby americká armáda dodržovala bezpečnostní normy v zemi. Podle článku byla důvodem vyšetřování kolize vojenských letadel v prosinci loňského roku, kdy bylo odhaleno mnoho závažných porušení.
Podle zpravodajské agentury Kyodo byly v důsledku těchto odhalení propuštěni čtyři důstojníci, včetně velitele letadla, který na svém profilu Whatsapp zveřejnil fotografii, kde je bez  kyslíkové masky.
Šéf prefektury Jamaguči, na jehož území se nachází základna amerického námořního sboru Iwakuni, Tsugumasa Muraoka, označil „triky“ pilotů během letu za „pobuřující“ a požadoval, aby japonské ministerstvo obrany naléhalo na okamžité přijetí bezpečnostních opatření americkou armádou.

Jungen Tamura, člen městské rady Iwakuni, vyzval k okamžitému zastavení všech letů ze základny. „Jsou to extrémně nebezpečná chování,“ řekl Tamura podle agentury Kyodo, „mohli by způsobit nehodu a (musí) okamžitě přerušit lety.“

Zpráva vojenské komise uvádí, že k havárii 6.prosince přispěla chyba pilota a „neprofesionální příkazové klima“ uvnitř jednotky umístěné na letecké základně Iwakuni v západním Japonsku.

Šest letců zemřelo poté, co se při noční tankovací misi střetlo stíhací letoun Hornet FA-18 a tankovací letadlo KC-130 Hercules. Pět ze šesti obětí bylo na palubě tankeru, který patřil k samostatné jednotce.

Zpráva dodala, že složka drogy vyvolávající spánek byla nalezena v moči dvou členů posádky stíhacího letadla, což dokládá, že „v době nehody nebyli zdravotně způsobilí k letu“, píše Kyodo.

Japonsko v posledních letech několikrát vyjádřilo znepokojení nad bezpečností amerických vojenských letadel.

Měsíc před  havárií transportního letadla,  americký námořní stíhací letoun při vzletu z letadlové lodi USS Ronald Reagan soadl do moře u japonského jižního ostrova Okinawa, dva členové posádky byli zachráněni.

Začátkem roku 2018 havaroval na letové palubě letadlové lodi USS Ronald Reagan krátce po vzletu do Filipínského moře letoun MH-60 Seahawk, který zranil tucet námořníků.

Americká armáda také zažila potíže se svými letadly Bell Boeing V-22 Osprey, včetně nouzových přistání a smrtelné havárie.

Před dvěma lety padl předmět připomínající okenní rám z amerického vojenského vrtulníku na základní školy v Okinawě, kde sídlil velký počet amerických vojáků. Školák utrpěl lehké zranění.

Ve čtvrtek japonské ministerstvo obrany uvedlo, že americký stíhací letoun F-16 náhodně pustil cvičnou  bombu několik kilometrů mimo území cvičného  bombardování na severovýchodě Japonska. Během incidentu, ke kterému došlo tento týden v nezalidněné oblasti prefektury Aomori, nebyly hlášeny žádné zprávy o zranění nebo poškození.

Odeslat komentář