JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jediný slovenský netestovaný poslanec Taraba žaluje parlament za porušenie svojho ústavného práva vykonávať mandát

SLOVENSKO: JUDr. Ján Čarnogurský ml. podal v mene nezávislého poslanca Tomáša Tarabu návrh na nariadenie neodkladného opatrenia na okresný súd v BA, aby mu bolo umožnené zúčastňovať sa rokovania Národnej rady SR aj bez zdravotného certifikátu. 19. 2. poslanec zverejnil túto informáciu s komentárom:

“Podal som aj za Vás všetkých žalobu, ktorá je odôvodnená na 14 stranách. Ak ju vyhrám, bude to následne výhra pre Vás všetkých, ktorých nútili alebo nútia preukazovať sa zdravotnou dokumentáciou (modrým papierikom) pri vstupe do zamestnania, do škôl, do obchodov, vás ktorých zdravých nahnali sa testovať napriek tomu, že bolo a je zrejmé, že táto atómova bomba rozširuje nákazu a teda vy zdraví ste boli nútení vystaviť sa nebezpečnej chorobe, aby ste získali nejaký papierik s nulovou výpovednou hodnotou, a vyhráte Vy všetci, korým šliapu po ústavou garantovaných právach cez vyhlášky hlavného hygienika.”

Ako jediný poškodený poslanec, ktorý sa odmietol dať testovať a za to ho odmietajú pustiť do budovy parlamentu, plánuje podať žalobu aj na ústavný súd a aj na Európsky dvor, pretože neverí v právny štát.

“Ak si hygienik dovolí siahnuť na slobodný výkon mandátu poslanca garantovaný ústavou, zajtra to môže urobiť pri voľbách Vám voličom,” vysvetľuje poslanec.

„Plošne testovanie sa ukazuje spätne byť najväčšia hlúposť, ktorá vážnym spôsobom ohrozila zdravie Slovákov. Množstvo ľudí bolo vydieraných, že ak sa tejto akcie nezúčastnia, budú sankcionovaní, budú ľuďmi druhej kategórie. Pýtanie zdravotnej dokumentácie v obchodoch a na pracoviskách je nielen z môjho pohľadu protiprávne. Preto som podal žalobu tak, aby boli chránené nielen moje práva, ale všetkých občanov. Ak Mikas si dovolil zabrániť vyhláškou uplatňovať moje ústavné práve poslanca ako zástupcu ľudu, tak zajtra si kľudne môže dovoliť obmedziť vyhláškou ústavne volebné právo všetkých občanov.“

V sobotu večer v relácii Hodina vlka na Slobodnom vysielači ešte pridal pikantné prirovnania nelegitímneho stavu, keď je vyhláška nad ústavný zákon. Podľa neho by hlavný hygienik mohol prikázať poslancom, že do parlamentu môžu len, keď sa 5 minút pred schôdzou osprchujú. Podobne by mohol obmedziť aj volebné právo občanov a vyhradiť ho iba pre očkovaných.

 

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/

Odeslat komentář