JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jedna banda. Americký Deep State umožnil čínskym komunistom kontrolovať ich obyvateľstvo cez americké satelity

Čínsky sledovací systém na kontrolu obyvateľstva zahŕňa skenovanie tvári ľudí na uliciach, poznávacích značiek vozidiel a monitorovanie ich pohybu. Porušovanie predpisov, ako je napríklad fajčenie na ulici, návšteva zakázanej stránky, kúpa väčšieho množstva alkoholu, či telefonát osobe s nízkym kreditným skóre, znamená zníženie vášho kreditného skóre

Čím nižšie skóre máte, tým viac reštrikcií na vás systém uvalí. Nemôžete si napríklad kúpiť lístok na vlak, ubytovať sa v hoteli, kúpiť si nehnuteľnosť a vaše deti nebudú môcť študovať na univerzite. Skrátka celé vaše okolie sa musí od vás dištancovať, ak nechce byť postihované spolu s vami.

Tento monitorovací systém však vyžaduje prenos obrovského množstva dát aj cez telekomunikačné satelity. Tie čínske však na to nestačia a tak investičná spoločnosť Carlyle group v spolupráci s bývalou americkou administratívou presadila nápad, že Číne poskytnú za poplatok voľné kapacity na amerických satelitoch.

Už predtým Microsoft spolupracoval s čínskou armádou na vývoji umelej inteligencie, ktorú môže čínsky režim využiť na represie voči vlastným občanom. Podobne bola nápomocná  aj spoločnosť Google.

Obsluhovať systém masového sledovania s umelou inteligenciou rozoznávajúcou tváre, mapovanie pohybu GPS v reálnom čase si vyžaduje prenos obrovského množstva dát. A najlepšia možnosť ako prenášať dáta zo vzdialených lokalít je cez satelit. No keď príde na satelitnú technológiu, ta je u čínskych satelitov ďaleko pozadu. Čínsky satelit nedosahuje ani 8 % prenosovej rýchlosti amerického. Kým čínsky prenesie 20 Gb za sekundu, tak americký od spoločnosti Boeing  260Gb za sekundu.

Čínsky komplexný sledovací systém potrebuje práve väčšiu rýchlosť a predať satelit Číne neumožňuje zákon. Avšak americké satelitné spoločnosti ako Boeing a SSL majú radi peniaze. Wall Street Journal odhalil, že Čína používa flotilu amerických satelitov na upevnenie policajnej a vojenskej moci. Dokonca aj vysielanie čínskej štátnej propagandy ich médiami sa prenáša americkými satelitmi.

Nové satelity ktoré stavia Boeing, môžu dokonca pomôcť Číne nahradiť americký GPS systém a vylepšiť systém navádzaných rakiet. Predávať americké satelity do Číny je síce protizákonne, no ak je už raz satelit vo vesmíre, neexistujú žiadne regulácie na to, ako sú jeho vlnové pásma využívané. To umožňuje Číne cez nastrčené spoločnosti prenajať si kapacity amerických satelitov, ktorých predaj je zakázaný.

Boeing, SSL a Carlyle group vyhlásili že konali v absolútnej zhode s americkými zákonmi. Technicky áno. Čína síce nevlastni ich satelity, avšak vlastní podiel v spoločnosti AsiaSat, ktorá satelit prevádzkuje. Väčšinovým vlastníkom spoločnosť AsiaSat je investičná skupina Carlyle group. AsiaSat sídli v Hongkongu, čo sa doteraz nepovažovalo za Čínu a nepodliehalo americkej exportnej kontrole. Kúpu satelitu od americkej spoločnosti ako Boeing alebo SSL, musí schváliť vláda. Podľa tej bývalej, bola AsiaSat hongkongská spoločnosť a obchod odsúhlasili. Až na to, že ďalší veľký podiel v AsiaSat vlastní CITIC group, ktorú vlastní čínska vláda. Generálny riaditeľ Carlyle group Gregory Zeluck sedí zhodou okolnosti aj v predstavenstve AsiaSat. Čínsky CITIC si potom zakúpil vlnové pásmo z amerického satelitu pre čínsku entitu.

Boeing, SLL a AsiaSat vyhlasujú, že nikdy nemali v úmysle, aby sa ich technológia dostala do rúk represívnym zložkám v Číne. Čínsky minister vnútornej bezpečnosti však označil satelity za jadro ich policajných operácií. Záznam ukazuje, že minister sa spolieha na satelit nazývaný AsiaSat4 vyrobený Boeingom a AsiaSat5 vyrobený SSL, ktorý vie poskytnúť audio a video z terénu v reálnom čase, v prípade protivládnych protestov v Tibete a Xinjangu.

Hovorca Carlyle group povedal pre Wall Street Journal, že kvôli súkromiu spoločnosť AsiaSat nekontroluje obsah dát, ktoré cez satelit prúdia. Tá istá AsiaSat však zrušila vysielanie cez svoj satelit pre Hlas Ameriky a Slobodnú Áziu, čo sú médiá, ktoré prinášali citlivé informácie čínskym poslucháčom a nepáčili sa  Čínskej komunistickej strane.

„Vie sa o tom už dlhšiu dobu. Predchádzajúca administratíva to ospravedlňovala, že to umožní americkým spoločnostiam reinvestovať profit do vývoja a umožní USA prístup do čínskych dát. Čína tak využíva najlepšie americké technológie na represiu voči vlastným obyvateľom.“ Uviedol Wall Street Journal v článku, po ktorom reagovalo aj ministerstvo obchodu s tým, že pravidelne aktualizuje svoje nariadenia tak, aby čelili vyvíjajúcemu sa ohrozeniu národnej bezpečnosti.

Problém však nie je vo vládnych reguláciách. Problém je, že súkromné spoločnosti ako Microsoft, Google, Boeing, SSL, Carlyle group, kladú profit nad národnú bezpečnosť svoje krajiny a porušovanie ľudských práv v totalitných režimoch, konštatuje Wall Street Journal. Ako povedal jeden z kongresmanov, nemôžete odovzdať technológie 21. storočia ľudom s myslením z 18. storočia. Pretože to môže mať nedozierne následky nie len pre nich, ale aj pre zvyšok sveta.

(V roku 2005 napriek odporu všetkých spravodajských zložiek francúzska vláda rozhodla, že postaví vo Wuhane najmodernejšie virologické laboratórium. Obavy z možných rizík odbila tým, že podľa zmluvy bude na bezpečnosť laboratória trvalo dohliadať 50 francúzskych odborníkov. Tí boli hneď po kolaudácií v roku 2018 z Číny vyhostení a kontrolu nad laboratóriom prevzali čínski odborníci. Rok na to sa z Wuhanu rozšíril do celého sveta nový koronavírus.)

Carlyle group zarába na zbrojnom priemysle a najviac profitovala na blízkovýchodných vojnách. Na jej výplatnej páske sú známe mená z toho obdobia ako Elliot Abrams, Richard Armitage, Elliot Cohen, Dick Cheney, Lewis Libby, Richard Perle, Donald Rumsfeld a tiež bývalý britskí premiéri John Major a Tony Blair.

Medzi akcionármi v Carlyle group sú bývalý americkí ministri James Baker, Frank Carlucci , prezidenti George Bush st. a George Bush ml., saudskoarabská kráľovská rodina, ale aj rodina Bin Ládinovcov.

Práve množstvo republikánskych politikov z čias Bushovej administratívy dnes stojí za iniciatívou Lincoln project, ktorá medzi republikánmi vyzýva nevoliť Trumpa. Jedným z podporovateľov tohto projektu je aj poradca bývalého senátora McCaina Bill Kristol, ktorý podporoval nielen všetky blízkovýchodné vojny, ale aj našich revolucionárov „Za slušné Slovensko“. Na fotke ho môžete vidieť s Miroslavom Beblavým a Karolínou Farskou.

Bill Kristol, Miroslav Beblavý, Karolína Farská

Ivan Blaho

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář