JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jindřich Kulhavý: Hysterie s covidem jede na plné obrátky

Hysterie s covidem jede na plné obrátky. Přestože nejúčinnější vakcínou proti viróze je mix vhodných vitamínů a minerálů, z čehož možná vyšli i ruští vědci a dodavatelé léčiva, u nás se čeká na produkt některého z velkých farmaceutických koncernů, aby mohl kvést ten správný byznys. A přitvrzuje se.

Vzhledem k dění kolem koronaviru a potřebě šířit strach, což platí pro polovinu světa, pokračuje mediální masáž. Pozornost upřená na sebemenší výskyt viru, který je součástí lidského života a způsobuje nijak vážné onemocnění, jehož složitější průběh je skutečně zaznamenáván jen u minimálního množství lidí a procento je tak nízké, že i homosexuálů je 1000 x více, zvyšuje obavy z možného nakažení. Přitom vzhledem k tomu, že absolutní většina pozitivně testovaných ani netuší, že v sobě něco má, je pravděpodobné, že mezi netestovanými je výskyt viru také dost veliký. Nejde tedy o žádnou pandemii, ale pouze o to něco změnit. Tím něčím jsou naše životy.

Ekonomický dopad na obyvatelstvo je obrovský. Devastace mnoha oborů je smrtelná. Namátkou jde o cestovní ruch a vše s ním spojené, tedy od ubytování, pohostinství, barů, diskoték, obchodů, dopravních služeb, kultury až třeba i po práci průvodců. Život lidí v tomto segmentu se zastavil. Na půl roku umřelo školství, přestože učitelé si na nedostatek práce stěžovat nemohli, nicméně jejich úsilí bylo většinou spíše k vzteku pro ně samotné. Dalšími obory, kterých se to dotknulo, byla reklama a propagace, půjčovny aut, díky odlivu zahraničních zaměstnanců se zpomalilo stavebnictví a jeho restart bez Ukrajinců je skutečně složitý. Obchody zaznamenaly obrovské ztráty, které se nejméně dotknuly velkých obchodních řetězců, které okamžitě po znovuotevření razantně zdražily. Pokles ekonomické síly zasáhnul i trh s vozidly. No a pak tu máme kulturu. Rušení divadelních představení, koncertů, později i festivalů či podobných akcí, mezi které patří i v létě oblíbené akce na zámcích a hradech, připravilo o obživu tisíce lidí. U některých to lze přežít, špičky kulturní scény mají našetřeno, ale většina ostatních dělníků kultury na dotace nedosáhne a z něčeho být živí musí.

Samostatnou kapitolou je sport. Neprofesionální část nemá vůbec možnost se opatřením bránit a na dlouhou dobu byla uzavřena všechna sportoviště. Vrcholoví sportovci se individuálně drželi částečně v kondici, často i díky utrácení za vybavení vlastních posiloven. Ovšem jistě vnímáte pravděpodobnost obrovských komplikací v kolektivních sportech často závislých na příjmech z návštěv diváků, reklam a podpoře sponzorů. Na jedné straně si lidé u nás myslí, že fotbaloví a hokejoví milionáři s pár měsíci absence sportu nemají problém, ve skutečnosti se vysoké příjmy týkají pouze špičky, zbytek se často pohybuje v daleko nižších platových patrech. A zdá se, že se ani na podzim situace moc nezlepší, pád ekonomiky a nemožnost zaplnit hlediště může být naprosto likvidační pro celou generaci sportovců a řadu týmů.

Logicky uvažující člověk by po jarním šílení, které se ukázalo jako zbytečné, očekával, že politici udělají vše pro restart normálního života. Jenže právě nyní se ukazuje, jak jim jde bez výčitek o kšeft. Provázanost ministerstva zdravotnictví, epidemiologů, farmaceutických koncernů a lékařů je skutečně alarmující. Bez jakýchkoliv zábran pošlou lidi do naprosto neúčinných roušek, omezí v pohybu dospělé i děti, mediální masáž způsobí nenávist mezi opatrnými a přemýšlejícími. Jedny neoblomí vyjádření předních odborníků a lékařů, druhé zase výstraha v podobě slibovaných trestů a pokut. Důsledky nenasytnosti elit a koncernů tak přináší obrovské společenské a ekonomické problémy téměř na všech frontách. Možná to bude znít tvrdě, ale až přijde skutečná pandemie, lidé už nebudou sílu a ochotu se jí bránit. Koronavirus je jen čajíčkem, kterému směle konkuruje běžná chřipka. S tou žijeme mnoho století, a i přes vakcinaci nikam nemizí a vpravení vcelku podezřelé látky do těla odvážných často nezabrání dalšímu onemocnění. Navíc může přinášet i jiné komplikace.

Takže lze konstatovat, že daleko nejúčinnější v boji proti takovýmto nemocem je přirozená imunita podpořená mixem přírodních vitamínů, zdravý životní styl a psychická pohoda. To však v nynější situaci můžeme těžko mít. Úkolem médií a vládních opatření není ochrana obyvatelstva, ale naopak navýšení schopnosti jej ovládat, kontrolovat a směrovat tam, kam si to vládci světa přejí. Jestliže v době jarního běsnění nebylo možné si nechat dát infuzi s vitamínem C, což by měl být první krok účinné léčby a prevence, pak jde opět o další ukázku toho, o co tu vlastně běží. Podzim bude ještě více deprimující. To proto, že už většina z nás vidí ve všem s covidem spojeným jako obrovskou komedii. Opravdu si to necháme líbit? Je na čase projevit občanskou neposlušnost.

Jindřich Kulhavý

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář