JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jindřich Kulhavý: V Evropské unii se zbláznili

EU: Andrej Babiš z Bruselu hlásí, jak nám místní byrokraté přidali z balíčku, který předurčili k obnově ekonomik poškozených covidem. Opět se ukazuje, do jak špatné společnosti jsme se dostali a jakou reprezentaci na jednání vysíláme.

Záchranný balík peněz dosahuje obrovské výše a je předurčen k obnově ekonomik, které umrtvila nesmyslně vytvořená koronavirová ,,pandemie‘‘. Aspoň tak je prezentován. Ve skutečnosti bude velká část použita na udržení Itálie v EU, záchranu potápějícího se Španělska a dotaci Francie, která je na tom díky socialistickým vládám vcelku poměrně dost špatně. Dále budou tyto vypůjčené peníze investicí do pochybného pokusu přestavět Evropu na světadíl nevytvářející uhlíkovou stopu nazvaného Zelený úděl pro Evropu. Tento domeček z karet, který se může velmi snadno zbortit, bude stát tolik peněz, že si to nikdo z nás nedokáže ano představit.

Podstatné je, že kompletní částku si půjčuje Evropská unie jako celek, takže ji stejně bude splácet. Komu, to je víceméně jasné. Soukromým bankám. Je vcelku logické, že v tu chvíli se bankéři schopní poskytnout tyto peníze stávají nejmocnějšími lidmi v Evropě, zároveň už tak bohatí zbohatnou ještě mnohem více. Je tedy otázkou, zda li se politici, kteří přišli s tímto nápadem (Merkelová a Macron) dopředu nedohodli právě s nimi a nejde jen o obrovský byznys. Dalším podrazem zůstává skutečnost, že do dluhu byly zataženy i státy pohybující se mimo eurozónu, kterých se dosud například řecké, italské či španělské závazky nijak nedotýkaly. Jestliže máme zkušenosti s tím, jak německé banky zplundrovaly řecké hospodářství a majetky, aby bylo nakonec celé Řecko předhozeno Turkům, což se momentálně ze strany Německa skutečně děje, pak je nelogické si podobnou oprátku nasazovat na vlastní krk. Zvláště, když Evropská komise požaduje, aby státy, které si půjčí ze záchranného balíčku, předaly dohled nad svým rozpočtem právě Evropské komisi, která jde na ruku především německým a francouzským zájmům. Jde o drzost a šílenost zároveň.

Proti těmto snahám se staví především Maďarsko a Polsko. Je s podivem, že dosud jsme nezaslechli, že by se k nim přidal i Andrej Babiš. Jeho pověřil Parlament ČR k jednání, které lze považovat za zradu ostatních států V3. V3 proto, že Slovensko k Visegrádské čtyřce už příliš nepřísluší, neboť jeho vedení v čele s Čaputovou vystupuje extrémně prounijně a v podstatě skáče tak, jak Brusel píská. A pomalu se k němu přidává i naše vláda. Záchranný balík peněz tak má sloužit především k zacyklení Evropské unie a k znemožnění dalších snah kohokoliv opustit ji. Společné zadlužení a splácení dluhu nastaví úplně jiné podmínky uvnitř EU. Je totiž jedno, kolik z EU dostaneme, protože tyto jidášské peníze do společné kasy ovládané Němci zase vrátíme, a to i s úroky, které jsme si sami nedohodli.

Andrej Babiš samozřejmě vyzvedává pouze jeden jediný kladný aspekt z celé té maškarády. Pokud si teď více vezme, bude mít na chvíli zaplněnou státní pokladnu. Ale až ji vyprázdní, už nám nebude patřit ani ta kasa, a ani zdroje, které ji mají naplnit. Nebudeme to už my, kdo tu bude hospodařit. Správným krokem bylo vetovat vznik jakéhokoliv záchranného balíku, respektive jeho půjčení si. Zároveň bychom si svou ekonomiku měli restartovat sami, když už jsme ji zazdili. Již dávno jsme ztratili samostatnost, následuje svrchovanost. Opravdu máme být Babišovi za co vděční? Právě se přidal na stranu opozice a odkopal se. V podstatě skočil na tzv. evropské rychlé prachy. Jenže budoucnost ukáže, jak hrozně moc byly drahé.

Jindřich Kulhavý

Odeslat komentář