JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

JINDŘICH KULHAVÝ: “Zpravodajský koncert” TV Nova

ČESKO: Včerejší zprávy na Nově byl opět unikát. Přestože rada zní tyto relace už nesledovat, občas se stane, že Vám to prostě nedá. Na obrazovku se tak vrátily všechny hvězdy covidového nebe. Není se čemu divit, jsou li Němci a další vyděšeni, protože tyto zprávy připomínají přímý přenos z místa, na němž probíhá živelná katastrofa. Ten, kdo připravuje večerní zpravodajské vysílání, by měl být okamžitě s pár dalšími postaven před soud s obviněním z šíření poplašné zprávy.

V scénáři bylo napsáno: Žádný divák nesmí usnout v klidu. A moderátoři se snažili, aby literu naplnili do puntíku. Takže se na obrazovce postupně objevili Prymula, Kubek, biochemik Konvalinka, šílenec Flégr pohřbívající polovinu národa, Rostislav Maďar, hygienička Rážová, vakcinolog Chlíbek, primář karlovarské nemocnice, později se vystřídali další zdravotníci.

Tématem byly přeplněné nemocnice, nejvíce na Chebsku a v Karlových Varech.

A začaly kartáčové nálety na mysl diváka. Manipulace s čísly a fakty je neskutečná a člověk aby se bál na složitý stav jen pomyslet. To vše proto, že lidé už toho mají dost a řada z nich už vyčerpala všechny finanční rezervy a požadují zrušení chaotických opatření. Babišovi se aspoň na oko postavila opozice, která požaduje vyplácení kompenzací podnikatelům, otevření škol a určitý návrat k normálnímu životu. Přestože hejtmani do těchto snah vzápětí hodili vidle, respektive byli něčím přinuceni rezignovat, otevřela se další stavidla strachu vypouštěného po velkých dávkách mezi už tak vyděšený lid.

Opoziční snahy skončily stejně rychle, jako se objevily. Stejně dopadnul Dan Landa s týmem odborníků, kteří se měli sejít s předsedou vlády a navrhnout další možná řešení. Mezi nimi byl například odborník na slovo vzatý lékař Beran, jehož názory na celou pandemii jsou naprosto odlišné od těch, které prezentují dlouhodobě hysteričtí covidostrašáci účinkující v televizním vysílání. Babiš setkání zrušil z důvodu schůzky s opozičními lídry, protože ti jsou pro něj důležitější než občanská iniciativa vystupující proti chaotickým nařízením vlády. Náhradní termín nebyl navržen a zdá se, že ani už nebude. Podíváme li se na naši politickou scénu, je třeba konstatovat, že tam chybí skutečně progresivní a širokou veřejnost zastupující subjekt s pravicovým zaměřením a zásadovým vystupováním. Přestože politika je především o kompromisech a neustálém hledání cesty, zdá se, že současná pravice, kterou představují pouze SPD a Trikolóra je buď málo zásadová, nebo nedostatečně silná. A k tomu je navíc rozhádaná. Což ostatním nahrává do karet. Zbytek je totiž pouhým statistou v jízdě Andreje Babiše, kterou možná přeruší blížící se parlamentní volby. Ty mohou být pomocí nového pandemického zákona o půl roku odsunuty. Pokud to půjde stále stejně tak jako dosud, covid tu bude tak dlouho, jak jen to bude možné.

Nové údaje o nakažených opět trhají rekordy. Velkou míru viny nesou manipulace s čísly, část vakcinace, která dle všeho vyrábí pozitivní přenašeče viru. Izrael stojící na pomyslném nejvyšším stupínku v počtu očkovaných totiž zaznamenává nebývalý nárůst pozitivně testovaných, čemuž se kde kdo diví. Problémy s vakcínami jsou dalekosáhlé. Nejvíce je napadaná ta od Astry-Zenecy, znevažovaný ruský Sputnik V, nejméně účinná čínská. Problémy očkovaných Pfizerem a Modernou byly zveřejněny, Astra-Zeneca vyřazuje momentálně povinně ošetřené pedagogy na Slovensku. Dále se blíží okamžik, kdy vláda bude požadovat testování dětí před vstupem do školy. Zatím není jasné, jakým způsobem má k této akci dojít, ale ministr školství Plaga navrhuje, aby těm, kteří nebudou ochotni absolvovat testování, byla zakázána výuka ve škole a zároveň zapovězena i ta distanční. To už hraničí s šílenstvím.

Ministryně pro místní rozvoj Dostálová zodpovědná za cestovní ruch se přiznala, že prosazuje zavedení cestovních covidových pasů. Další konspirační teorie bude uvedena do praxe. O odstavec výše jsme se zmínili o problémech s vakcínami a jen kaskadér nebo dostatečně zmanipulovaný jedinec se bude nechávat očkovat, aniž by měl o svém rozhodnutí pochyby. Covidová agenda však v Evropě jede na plné obrátky a nelze očekávat, že to jen tak skončí. Přestože se oficiálně situace v řadě zemí nemění a nelepší, udržitelnost lockdownů už je na hranici schopností politiků a trpělivosti té části občanů, která fabulacím vlád a médií nevěří. Nova, ČT i Prima a Seznam se snaží, co jim síly stačí. Mnoho z nás už odmítá sledovat dění kolem covidu v televizi, protože lhaní je natolik evidentní, že přehlédnout ho mohou už jen naprosto vystrašení lidé. U těch veškerá covidová hysterie padá na úrodnou půdu. A jejich množství bohužel není zanedbatelné.

 

Autor: Jindřich Kulhavý

Zdroj: https://pravyprostor.cz/

Komentář

 • Sedmý.7

  19. února 2021

  Tak copak tu dnes máme….
  – Tématem byly přeplněné nemocnice, nejvíce na Chebsku a v Karlových Varech….
  Ten, kdo ještě stále zpochybňuje přeplněné nemocnice na Chebsku a v Karlových Varech by si měl koupit jízdenku do uvedených lokalit a pak nám o tom pokud možno objektivně poreferovat. Jinak k tomu není co dodat.
  – A začaly kartáčové nálety na mysl diváka ….
  Vážně jsem se snažil najít termín „kartáčové nálety“ . Nevím, jestli jsem hledal málo usilovně, ale nikde o tomhle druhu náletu nepíší. Možná měl někdo na mysli kobercové nálety, ale těžko říct co se v mysli pisatele postiženého kartáčovým náletem odehrává.
  – Stejně dopadnul Dan Landa s týmem odborníků …
  Daniel Landa si léta hrál na kouzelníka Žita. Projekt se po marketingové a obchodní stránce vůbec nezdařil a nyní shání peníze kde se dá. Když se najde někdo, kdo zaplatí, klidně v politice.
  – Velkou míru viny nesou manipulace s čísly, část vakcinace, která dle všeho vyrábí pozitivní přenašeče viru….
  – … a jen kaskadér nebo dostatečně zmanipulovaný jedinec se bude nechávat očkovat, aniž by měl o svém rozhodnutí pochyby.
  Souhlasím, má-li někdo o očkování pochyby, nebo je dokonce přesvědčen o škodlivosti očkování, musí mít možnost očkování odmítnout.
  – Dále se blíží okamžik, kdy vláda bude požadovat testování dětí před vstupem do školy…
  Testování by měly požadovat hlavně rodiče, aby ochránili své potomky před možnou nákazou. Samozřejmě, že obecně rozšířený názor, že děti jsou nejméně ohroženou skupinou epidemie hovoří proti, ale máme tu už i další mutace, které mohou postihnout i mladší ročníky. Samozřejmě by děti měly mít možnost testování neinvazivní metodou.

Odeslat komentář