JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jižní Afrika už ví o Česku, Babišovi a Hamáčkovi … není to nic pěkného

ČESKO/SLOVENSKO/AFRIKA: Jihoafrický deník Business Day píše o České republice a není to nic pěkného. V covidu jsme byli prý nejlepší, ale pak se to změnilo a proto teď škemráme o pomoc u Němců. Merkelová nabídla převzetí celých devíti českých pacientů. Slovensko je na tom údajně ještě hůř. „Pošlete nám z Bruselu vakcíny!“

Podle deníku se, po úspěšném zastavení šíření nemoci covid v roce 2020, nyní Česká republika připojuje ke Slovensku a žádá o pomoc Německo. Důvodem je údajně se zhoršující krize v našem zdravotnictví.

Dále se v africkém zpravodajství dočteme, že Češi se změnili z jednoho z nejúspěšnějších evropských národů ve zvládání pandemie v roce 2020 na jeden z nejvíce zasažených, pokud jde o případy nakažených covidem a úmrtí na obyvatele. Stupňující se zdravotní krize, opakované lockdowny a politické boje, dle Business Day narušují osm měsíců před volbami popularitu miliardářského premiéra Andreje Babiše.

Médium také cituje náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého, který v úterý uvedl: „Kapacita zdravotní péče se blíží celkovému vyčerpání. V české historii jde o bezprecedentní situaci. Nyní neexistuje způsob, jak můžeme zajistit standardy zdravotní péče.“

Černý také prý řekl, že žádal ministra zdravotnictví, aby oficiálně poprosil o pomoc sousední země, přičemž německá kancléřka Angela Merkelová již nabídla převzetí devíti českých pacientů. „Celková kapacita JIP může být plně využita za dva až tři týdny, pokud nebude potlačen současný nárůst infekcí,“ uvedl dále.

Deník také informuje, že v pondělí vyzval slovenský ministr zahraničí Ivan Korcok své partnery v EU, aby do země zaslali předběžnou dodávku vakcín. Slovensko bylo podle něj v „tragické“ situaci. Země s 5,5 milionu lidí nedávno utrpěla přibližně 100 úmrtí denně, což je nejvyšší na světě v poměru k počtu obyvatel za týden a umístila se prý i před sousední Českou republikou. Na Slovensku bylo do neděle v nemocnici celých 3672 pacientů s potvrzeným koronavirem a 6577 úmrtí s covidem.

Budu informovat své kolegy z ministerstva zahraničí o velmi vážné situaci, kterou můžeme s covidem nazvat tragickou,“ řekl Korcok novinářům před schůzkou ministrů zahraničí v Bruselu. „Plně si uvědomuji, že i jiné země mají nedostatek očkovacích látek, ale Slovensko nyní, také na základě skutečnosti, že máme nejvyšší úmrtnost, to v tuto chvíli potřebuje nejvíce,“ dodal slovenský politik.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Komentář

  • Sedmý.7

    25. února 2021

    Njn …. covid si zasedl na bývalé Československo. Řekl si, že když jsme se na jaře pořád vytahovali, jak to zvládáme, tak že nám nejčkons ukáže zač je v Pardubicích perník. Nebo že by to bylo všechno opravdu nějak jinak ? Když jsem slyšel jaká je reálná situace ohledně proticovidové ochrany v montovnách nejvíce postiženého regionu na západě Čech, tak mi to začíná dávat smysl.
    „S“

Odeslat komentář