JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Jsem rozená Francouzka a s*ru na vaše lekce z politické korektnosti!“ Francouzská herečka Brigitte Bardotová se nebojí ani v pětaosmdesáti letech říct svůj názor. Francouzským politikům, levicovým aktivistům a sluníčkářům poslala tvrdý vzkaz!

Věhlasná francouzská herečka Brigitte Bardot na kolenou podle všeho klečet nebude. Ve svém otevřeném dopise se totiž pevně postavila na stranu policie, která je v poslední době obviňována z projevů rasismu. V textu dále volá po vládě pevné ruky.

Jen málokterá média si povšimla otevřeného dopisu, který Bardot před měsícem zveřejnila na svém Twitteru. V textu nesoucím název „Ať žije francouzská policie!“ brání strážce pořádku před kritikou ze stran aktivistů. Rovněž policistům vyjádřila podporu na pozadí rostoucích násilných útoků proti nim.

„Ať žijí ti, kteří nás odvážně chrání, představují právo a ve dne v noci se nás snaží ochránit před útočící spodinou,“ píše někdejší sexuální symbol 50. a 60. let.

Vive la Police française ! pic.twitter.com/g8OO76Xp4M

— BRIGITTE BARDOT (@brigitte_bardot) June 12, 2020

Dotyčná svůj dopis zveřejnila poté, co v departementu Lot-et-Garonne o život přišla šestadvacetiletá policistka. Zabil ji mladý recidivista, který unikal před silniční kontrolou. V textu pětaosmdesátiletá herečka vyjádřila podporu protestu policistů proti „ubohému ministrovi vnitra Castanerovi, kterého podporuje poslušný Macron,

 

Na pozadí amerických protestům proti policejnímu násilí a rasismu, které se rozšířily ze Spojených států do Evropy, ministr vnitra Christophe Castaner zakázal klečení policistů na krku při zatýkání podezřelých a nařídil vyšetřování policie kvůli údajným projevům rasismu. Tyto kroky vyvolaly odpor u policejních odborů.

„Jsem rozená Francouzka a představovala jsem symbol republiky Marianne, znají mě na celém světě a seru na vás a na vaše lekce z politické korektnosti, vy vymiškovaní hlupáci,“ vzkazuje aktivistům.

Black Lives Matter ve Francii

V souvislosti se smrtí Afroameričana George Floyda vyšli aktivisté do ulic i ve Francii, a to v rámci podpory hnutí Black Lives Matter. Demonstrující obviňují policii, že se nespravedlivě zaměřuje proti etnickým menšinám.

Bardot naopak upozornila, že se ve Francii vytvořily tzv. no-go zones, kam nemohou bezpečně vstoupit policisté.

„Úkolem policie je přece zajistit bezpečnost obyvatelstva a my je za všech okolností musíme respektovat. Už nyní existují místa, kam nikdo nemůže vstoupit, ani policisté, ani hasiči, ani lékaři,“ píše v dopise.

 

Podle ní země potřebuje vládu pevné ruky či nastolení autoritářského systému, který v zemi obnoví pořádek. V dřívějším rozhovoru ve vysílání Radio Sud se tvrdě pustila i do migrantských gangů, které v zemi řádí:

„Nechápu, jak mohly věci zajít tak daleko. Necháváme se válcovat lidmi, kteří s naší zemí nemají nic společného, kteří jsou mimořádně násilní a krutí a část Francie už nám kvůli tomu ani nepatří.“

 

Brigitte Bardot natočila celkem 42 hraných filmů. Jejím nejúspěšnějším filmem byl snímek A Bůh stvořil ženu (Et Dieu créa la Femme) z roku 1956. Svou hereckou kariéru pověsila na hřebík v roce 1973 ve svých 39 letech. Od té doby se aktivně věnuje boji za práva zvířat.

Odeslat komentář