JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Juncker: Brexit bez dohody bude krachem Spojeného království!

V případě nepříznivého brexitu bude Spojené království čelit „zhroucení“, prohlásil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Podle The Daily Mail však politik tvrdí, že z neschopnosti uzavřít dohodu nelze obviňovat Brusel, protože „původní hřích“ leží na Británii, která zahájila „rozvod“ s Evropskou unií.
Zároveň zvažuje Brusel odložení konečného data brexitu pouze o několik týdnů, než o dříve diskutované tři měsíce. Některé členské státy EU tedy chtějí připravit premiéra Borise Johnsona o volby, ve kterých může získat většinu a zaujmout silnější pozici. Podpořením nejistější situace s hrozbou brexitu bez dohody by Brusel mohl dosáhnout od britského vůdce „ponižující ústupky“, vysvětlily noviny.

Hlavním kamenem úrazu zůstává otázka Severního Irska. V nedávném telefonním rozhovoru německá kancléřka Angela Merkelová řekla Johnsonovi, že Severní Irsko by mělo zůstat v celní unii EU a nadále dodržovat jeho pravidla. Velká Británie nikdy nebude souhlasit s odtržením území, což znamená, že dohoda je čím dál méně pravděpodobná.

Po potyčce s Merkelovou kritizoval předseda Evropské rady Johnsona na svém Twitteru a poznamenal, že britský premiér začal „hloupě přesouvat vinu na jiné“ a ohrozil bezpečnost svých krajanů. Podle publikace nemusí nepříliš úspěšná jednání s hlavou Spolkové republiky Německo zasáhnout Johnsona, protože věřil, že se dohodne s evropskými vůdci a že jsou připravení vyjít  k uzavření dohody. Předseda vlády počítal s pomocí Merkelové, ale ta mu dala na vědomí, že bude muset nejprve vyřešit své rozpory s Bruselem a Irskem.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář