JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

K. Dmitrijev k zastavení klinických studií vakcíny proti koronaviru společnosti AstraZeneca: Opičí adenoviry a mRNA vakcíny nebyly nikdy předtím použity a schváleny, a tak jejich výzkum zaostává za osvědčenými platformami založenými na lidských adenovirech nejméně o 20 let

Dnes vyšlo najevo, že klinické studie vakcíny proti koronaviru společnosti AstraZeneca byly zastaveny. Důvodem je vedlejší účinek, který se objevil u jednoho z dobrovolníků. K této situaci se vyjádřil Ruský fond přímých investic jako investor výroby ruské vakcíny Sputnik V.

„Ruský fond přímých investic jako investor výroby ruské vakcíny Sputnik V nekomentuje pozastavení klinických studií vakcíny společnosti AstraZeneca,“ uvedl ředitel fondu Kirill Dmitrijev.

Prohlášení o bezpečnosti vakcíny

Devět farmaceutických firem včera podepsalo prohlášení o bezpečnosti, které má za cíl garantovat, že zdraví očkovaných lidí bude při vývoji vakcíny proti covidu-19 bráno jako priorita. Prohlášení však podle ředitele Ruského fondu přímých investic (RFPI) Kirilla Dmitrijeva není dostačující, jelikož nezahrnuje dlouhodobá rizika z použití vakcín.

Dmitrijev upozornil na to, že Rusko oceňuje krok farmaceutických společností ohledně snahy zajistit bezpečnost při použití budoucích protikoronavirových vakcín. Samotné prohlášení ale podle něj není dostačující k tomu, aby se tento cíl podařilo naplnit.

„Tento krok vítáme, ale zároveň se domníváme, že prohlášení o bezpečnosti zveřejněné řadou největších farmaceutických společností je nedostatečné, protože nehovoří o tom, že stále chybí dlouhodobý výzkum na výskyt karcinogenních účinků a vlivu na fertilitu u nově vyvinutých vakcín založených na technologiích jako je platforma mRNA nebo vektory založené na opičích adenovirech,“ uvedl Dmitrijev.

 

Opičí adenoviry a mRNA vakcíny podle jeho slov nebyly nikdy předtím použity a schváleny, a tak jejich výzkum zaostává za osvědčenými platformami založenými na lidských adenovirech nejméně o 20 let.

Časopis The Lancet v pondělí zveřejnil materiál, ve kterém byly zveřejněny výsledky klinického testování fáze 1 a 2. Tento článek odpovídá na řadu otázek západních odborníků, kteří ruské vakcíně nevěří.

Od té doby, co 11. srpna světlo světa spatřila vakcína Sputnik V proti covidu-19, která byla vyvinuta Ústavem Gamaleji, Rusko bylo svědkem zájmu a naděje ze strany mnoha zemí po celém světě. Ty začaly po Rusku požadovat miliardu dávek vakcíny. Okamžitě se nicméně také objevila kritika některých zemí ze strany Západu.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář