JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kadyrov pochybuje o zabití vodcu ISIS Baghdádiho v Sýrii

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov uviedol, že likvidácia vedúceho teroristickej organizácie Islamský štát – Abú Bakr Baghdádiho neznamená koniec terorizmu. O tom napísal v telegrame.

„Je Abu Bakr al-Bagdadi opäť mŕtvy?“ uviedol Kadyrov.

Poznamenal, že smrť vodcu, ak je skutočná, má malý význam. Kadyrov zdôraznil, že je potrebné úplne vyčistiť Sýriu od bojovníkov Islamského štátu. Tiež povedal, že keď počul správu o smrti al-Bagdadiho, prišli mu na myseľ slová Tarasa Buľbu, ktoré povedal svojmu synovi: „Porodil som ťa, zabijem ťa.“ Pravdepodobne narážal na fakt, že ako si USA vytvorili a podporovali ISIS, tak ho aj zničia. ISIS roky plnil funkciu zástupnej armády amerických záujmov v Sýrii, a až vstupom Ruskej armády do Sýrie, začal strácať na sile a bol postupne zlikvidovaný.

Predtým médiá informovali, že americká armáda eliminovala al-Bagdadi v Idlibe, kde sa nachádza „posledná pevnosť“ teroristov. Najhľadanejší terorista a vodca Islamského štátu Abú Bakr Baghdádi je údajne mŕtvy. Osudný sa mu mal stať americký vojenský zásah v Sýrií. Momentálne prebieha vyšetrovanie, či terorista zomrel pri výbuchu.

Odeslat komentář