JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kanadský premiér tvrdí že za sestřelení Íránského letadla mohou USA!

KANADA: Cestující zabití při havárii ukrajinského Boeingu náhodně sestřeleného Íránem ve středu by byli naživu, kdyby nebylo nedávné eskalace napětí v regionu, uvedl kanadský premiér Justin Trudeau.

Mezinárodní společenství si „velmi jasně uvědomuje potřebu mít Írán bez jaderných zbraní“, ale také „zvýšeného napětí v regionu, které je také vyvoláno akcemi Spojených států“, řekl Justin. Trudeau v rozhovoru pro TV Global.
„Věřím, že kdyby v regionu v poslední době nedošlo k eskalaci napětí, byli by tito Kanaďané v tuto chvíli doma se svými rodinami,“ dodal kanadský předseda vlády s odkazem na 57 jeho krajanů zabitých při havárii letadla.
Írán v sobotu připustil, že „omylem“ sestřelil ve středu Boeing 737-800 Ukrajinské mezinárodní letecké společnosti krátce po startu z Teheránu.
Chronické napětí mezi Íránem a Spojenými státy se 3. ledna zrychlilo tím, že Washington v Iráku odstranil důležitého íránského generála Kásima Sulejmáního, 8. ledna následovaly íránské raketové odvety  na dvě americké vojenské základny v Iráku, několik hodin před sestřelením Boeingu.

Justin Trudeau také uvedl, že „by byl rád, kdyby byl Washingtonem předem varován před robotickým útokem, který vedl k odstranění generála Sulejmáního.

Odeslat komentář