JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Karel Marx podporoval otrokářský systém a byl zásadně proti zrušení otroctví. Naivní levicoví neomarxističtí aktivisté jsou z toho v šoku

Hlavní teoretik sociálního inženýrství Karel Marx překvapivě podporoval otrokářský systémPodle jeho slov zotročení černochů v Americe a otrokářský systém byla správná věc a ekonomická kategorie obrovského významu. Podle Marxe by zrušením otrokářství v Americe došlo k poklesu významu této progresivní země a to by bylo špatné pro celý svět. Nebyla by prý bavlna a Amerika by zmizela z mapy světa, Marx se z obdivu k využívání otrocké práce černochů vyznal v dopise P. Annekovovi.

To je asi trochu překvapení pro současné revolucionáře z Black lives matter, kteří se hlásí k Marxovou učení. Zlí jazykové dokonce mluví o tom, že Marx tak podporoval své soukmenovce, kteří ovládali obchod s otroky.

K. Marx pocházel z rabínské rodiny a jeho rodina ho později částečně vydržovala a podporovala v jeho revolucionářské práci. Například zakladatel firmy Phillips, který pocházel ze strany jeho matky. Sám Marx ale měl k židovství ambivalentní vztah a ortodoxní Židy dokonce ostře kritizoval.

Sára S. NYC, USA

Odeslat komentář