JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kdo nejvíce ztratil ve volbách? ČSSD totálně propadlo, lidé spočítali Hamáčkovi všechny svinstva a protinárodní zákony

ČESKO: Počet sečtených hlasů se ve většině obvodů blíží 90 a více procentům a výsledky už většina považuje za hotové, takže se komentátoři uchylují k odvážnějším tvrzením. A postupně se vyhlašují vítězové a poražení. Mezi vítěze nejeden komentátor řadí Piráty. Naopak o hnutí ANO mnozí prohlašují, že utrpělo debakl. Ale s tím se pojí i další prohlášení. Tyto volby prý prokázaly, že pro projekt Mikuláše Mináře není v české politice místo.

Marketér Jakub Horák si krajské volby pochvaluje. „Výsledky voleb v krajích jsou fajn. Kdyby podobně dopadly sněmovní volby, byl by to konec vlády Andreje a začátek středopravé koalice. Jsme na dobré cestě,“ tvrdí strůjce volebního úspěchu Pirátů v parlamentních volbách.

Dalším diagnostikem krajských voleb byl bývalý poslanec Věcí veřejných a sociální demokracie Stanislav Huml.

„Prognóza,  že účast stran na vládě s ANO bude pro ČSSD a KSČM vražedná, se potvrdila. Vstup do vlády se vyplácí jen pár funkcionářům za cenu destrukce celých stran. Tady a teď máte výsledek,“ pravil Stanislav Huml s tím, že parlamentní volby podle něho nebudou jiné.

„Výsledky voleb jsou složité k hodnocení, ale jedno je už jasné. ČSSD a KSČM pomalu končí. Pápá,“ radoval se proevropský aktivista Tomasz Peszyński. Jako poražené ještě označil Jaroslavu Pokornou Jermanovou ve Středočeském kraji a hnutí Trikolóra.

Volby dále okomentoval investor a člen TOP 09 Radovan Vávra, který shledal: „Aniž bych to myslel jakkoli osobně, je zřejmé, že projekt pana Mináře dnes skončil.“

„Koukám na krajské výsledky, a co mi chtějí ukázat? Že při troše politické vůle půjde o debakl ANO nehledě na to, že formálně je většinou první. Prostě ukázaná platí,“ myslí si komentátor Práva Alexandr Mitrofanov.

„Řekl bych, že Vojtěch Filip jasně a nekompromisně pohřbil KSČM do náruče ANO,“ míní šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

S odhadem parlamentních voleb se ozval i redaktor Jan Martínek z Práva: „Příští podzim se zřejmě bude rozhodovat mezi ANO a Piráty a do toho bude dělat stafáž několik menších stran do deseti procent. Což mimo jiné znamená, že ANO se bude muset z hardcore levé strany opět přesunout trochu doprava.“

Svůj k ODS nepříliš přátelský pohled nabídla také Barbora Koukalová z Expres.cz. „Víte, proč jsou Piráti druzí? Protože máme v Praze sice Jarina Hřiba, ale Piráti ve Sněmovně dělají na rozdíl od jisté jiné strany, nebudu jmenovat, svou opoziční práci pořádně a nemají program jen něco a Babiš. Ta jistá jiná strana, doufám, že zaleze pod stůl se stydět a mačkat tam plyšovou žížalu z Tchaj-wanu.“

I přes prohlášení, jak ANO volby prohrálo, jeho výsledky jsou zvláště na Moravě velmi dobré, i v jiných krajích se většinou pohybují okolo 20 %. Nejlépe si hnutí vedlo v Moravskoslezském kraji, kde získalo 30,26 %. Zatím nejhorší výsledek má ANO v Libereckém kraji, kde získalo pouze necelých 18 %.

Hůře jsou na tom však koaliční partneři ANO. V pěti krajích se sociální demokracie vůbec neprobojovala do zastupitelstva. Ani jinde nejsou její výsledky valné. A komunisté nebudou přítomni v devíti krajích. Hnutí Trikolóra také úspěch neslaví. Zastoupení má jen ve Zlínském kraji. Naopak slavit mohou Piráti, kteří mají velice konzistentní výsledek, pohybují se v průměru okolo třetí příčky ve všech krajích.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář