JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kdo ve skutečnosti ovládá Ministerstvo zahraničních věcí ČR? Petříček je evidentně loutka a prozápadní agent Sorosovsko – Aspenské globalistické kliky a nová náměstkyňe Marksová je vařená-pečená, tudíž vázaná svými účastmi na sudetoněmeckých srazech. Má na MZV zastoupení i český národ?

ČESKO: „Náměstkyní ministra zahraničních věcí se stane Michaela Marksová Tominová,“ ohlásilo české ministerstvo zahraničních věcí s tím, že paní Michaela bude mít pod svými křídly také podporu krajanů. Je sporné, zda toto obsazení posílí volební preference ministra a náměstkyně – straníků z Lidového domu.

Účastnice srazů Sudetoněmců Marksová Petříčkovou náměstkyní

Michaela Marxová mává voličům ČSSD z podivného srazu v Německu

Můžeme zdokumentovat, že křeslo pro Michaelu Marksovou Engelsovou, jak s humorem sobě vlastním mluvil o zmiňované ženě zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera, náleží pro správný zadek členky ČSSD, která  má krajanské zkušenosti například z účasti na sudetoněmeckých srazech.  
„Ministerstvo zahraničních věcí ČR obsadí od 15. června volný post druhého politického náměstka. Novou náměstkyní se stane Michaela Marksová Tominová, bývalá ministryně práce a sociálních věcí. Mezi její priority bude patřit podpora krajanů, česká rozvojová a humanitární pomoc, podpora české vědy a výzkumu ve světě i podpora žen v diplomacii.

Michaela Marksová Tominová přichází do Černínského paláce na volné místo druhého politického náměstka. Tuto funkci do podzimu 2019 zastával Radek Hlaváček, nyní je už několik měsíců neobsazeno. „Mám zkušenosti s vládní agendou, mezirezortními připomínkovými řízení a tak dále. V rámci diplomacie se chci zaměřit především na sociální témata jako je rozvojová a humanitární pomoc, nebo podpora žen v diplomacii, ale také na utužování vztahů mezi ČR a Čechy, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí, či na podporu českých vědců ve světě,“ vysvětlila budoucí náměstkyně.

„Michaela Marksová Tominová zná státní správu velmi dobře, v tomto směru se nebude muset nic učit, je jazykově pro tento post dobře vybavená, hovoří anglicky, německy a rusky. Sociální tématika je otázkou nejen tuzemskou, ale i mezinárodní. Jsem také velmi rád, že do vedení ministerstva přichází další žena, což pro řadu úřadu státní správy stále není přirozené,“ uvedl šéf české diplomacie Tomáš Petříček. „Tento krok jsem konzultoval jak s panem předsedou Hamáčkem, tak s panem premiérem Babišem,“ dodal.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček má v současnosti 5 odborných náměstků a 1 politickou náměstkyni. Místo druhého politického náměstka, na které nyní přichází Michaela Marksová Tominová, bylo od podzimu 2019 neobsazené.“

Odeslat komentář