JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kill Bill Gates žiari šťastím a radostne očakáva véééľa nových vakcín!

Laboratóriá a krajiny po celom svete vrátane Spojených štátov, ktoré už podpísali dohodu o dodávke viac ako 300 miliónov dávok, vyvíjajú desiatky vakcín proti koronavírusu, hoci ich účinnosť alebo vedľajšie účinky nie sú zatiaľ známe.

„V roku 2021 bude s najväčšou pravdepodobnosťou schválených viac vakcín. S toľkými spoločnosťami, ktoré na tom pracujú, si môžeme dovoliť pomerne málo zlyhaní,“ povedal pre Bloomberg jeden z hlavných sponzorov vývoja vakcín, Bill Gates.

Uvádzame skrátenú verziu rozhovoru:

Bill Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Corp. a miliardár filantrop, sa stal ústrednou postavou v príbehu Covid-19.

Dobrá správa: Nadácia Bill & Melinda Gates prisľúbila viac ako 350 miliónov dolárov na boj proti tejto chorobe vrátane finančných prostriedkov na vývoj a výrobu vakcín v spoločnostiach AstraZeneca, Johnson & Johnson a Novavax.

Zlá správa: Gates je hanobený konšpiračnými teoretikmi, ktorí tvrdia, že vírus vyvinul on a nasadil ho pre svoje vlastné účely. Gates hovorí, že je optimistický, pokiaľ ide o šance poraziť koronavírusy.

Do akej miery ste si istí, že budeme mať funkčnú vakcínu, ktorú je možné do konca roku 2020 široko distribuovať?

Počiatočná vakcína nebude ideálna, pokiaľ ide o jej účinnosť proti chorobe a prenosu. Nemusí to trvať dlho a bude poskytovaná hlavne v bohatých krajinách ako opatrenie na zastavenie šírenia ochorenia. Ak by sme mali šťastie, stihneme to pred koncom roka. Ale potom, v roku 2021, bude pravdepodobne schválených niekoľko ďalších vakcín. Keď som bol dvakrát v Bielom dome od roku 2016, bolo mi povedané, že musím ísť počúvať anti-vaxerov, ako je Robert Kennedy Jr. Ľudia pýtajú vakcíny. Ó, môj Bože, ako inak sa možno dostať z tragickej pandémie?

Mala by byť vakcína na Covid povinná vzhľadom na šíriaci sa skepticizmus?

Zavedenie niečoho povinného sa môže často obrátiť proti nám. Dalo by sa povedať, že ak plánujete pracovať v domove dôchodcov alebo máte akýkoľvek kontakt so staršími ľuďmi, malo by byť očkovanie povinné.

Ako vnímate konšpiračné teórie, ktoré spájajú výskum vakcín s kontrolou mysle ľudí pomocou rádiových vĺn 5G a tak ďalej?

Je to zvláštne. Myslia si, že namiesto toho, aby som dával peniaze na záchranu životov, zarábam peniaze, aby som zbavil života. Ak to ľuďom zabráni v tom, aby prijali vakcínu alebo nosili masku, je to veľký problém.

A čo rozhovor o hydroxychlorochíne, ktorý Biely dom podporoval, aj keď sa opakovane ukázalo, že je neúčinný a v skutočnosti spôsobuje u niektorých pacientov srdcové problémy?

Toto je vek vedy, ale niekedy to tak nie je. V skúmavke hydroxychlorochin vyzeral dobre. Na druhej strane existuje veľa dobrých terapeutických liekov, o ktorých je dokázané, že pôsobia bez závažných vedľajších účinkov.

Videli sme, že USA a ďalšie krajiny nakupujú zásoby vakcín ešte predtým, ako budú schválené. Je to škodlivé?

Potrebujeme spoluprácu medzi krajinami. Spojené štáty americké financovali viac výskumu a vývoja ako ktorákoľvek iná krajina. Obraciame sa k farmaceutickým spoločnostiam a vodcom krajín, ktoré majú mať konečný spoločný cieľ – chrániť všetkých.

Ako si myslíte, že to všetko skončí?

Inovácie v terapeutikách začnú znižovať mieru úmrtnosti, ale skutočný koniec bude pochádzať z rozšírenia infekcie a vakcíny, ktorá nám poskytne imunitu. Pre bohaté krajiny to bude niekedy v budúcom roku, najlepšie v prvej polovici. Dostaneme sa z toho do konca roku 2021 .

Odeslat komentář