JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Klaus st.: „Opatření přijímaná vládou Andreje Babiše jsou horší než koronavirus! Je čas na vzpouru.“ Tvrdí, že je na čase, aby lidé vyšli do ulic. Měli by podle něj protestovat proti nečinnosti vlády, která údajně vytváří ekonomickou krizi

ČESKO: Opatření přijímaná vládou Andreje Babiše (ANO) jsou horší než koronavirus, vypálil exprezident Klaus v rozhovoru pro Právo. Podle jeho názoru nastal čas, aby se Češi, Moravané a Slezané postavili vládě, zapojili se do masové vzpoury davů a vystavili vládě stopku.

„Mě daleko víc než pandemie děsí ta opatření, která dělá naše vláda a Ústřední krizový štáb, ale bohužel v obdobné formě i řada vlád sousedních zemí,“ prohlásil druhý český prezident Václav Klaus.

Šokovalo ho prý zjištění, že v Bavorsku dostanou vysokou pokutu čtyři lidé, když společně sedí v autě. Tento příklad podle Klause ukazuje, že nastal čas, aby lidé řekli hlasité ‚dost‘. „Jestli byla první fáze březnová, druhá dubnová, tak třetí už by měla být vzpoura davů. Lidé už by měli opravdu říct ‚dost‘,“ doporučil svým spoluobčanům Klaus. „Je na čase, aby to řekli,“ apeloval Klaus.

Není bez zajímavosti, že se tady dovolával občanské společnosti, u které jinak často opakuje, že chce-li něco měnit, má vstoupit do politického boje, uspět ve volbách a pak věcí měnit. Tady ale Klaus tvrdí, že pokud politici nebudou chtít rozvolňovat opatření, musí se ozvat hlas zdola. Zkrátka a dobře, podle Klause je čas, aby lidé vyšli do ulic a demonstrovali manifestovali svou vůli.

Klaus se postavil po bok senátora a lékaře Jana Žaloudíka, ale i dalších odborníků, kteří varují každého, kdo je ochoten naslouchat, že možná chráníme lidi před nemoci covid-19, ale zanedbávám desítky tisíc jiných občanů, kteří bojují s rakovinami, s nemocným srdcem a s celou řadou dalších problémů.

„Kolik lidí umírá každý den na alternativní nemoci a nemají PR v hlavním vysílacím čase České televize?“ ptal se Klaus, který odkázal na slova Jana Žaloudíka, že na rakovinu zemře každých dvacet minut jeden člověk na onkologické onemocnění.

„Já mám totiž hrůzu, že se lidé v té karanténě do jisté míry uvelebují, protože řada lidí zjistila, že nemusí chodit do práce, ale příjmy mají skoro stejné, mohou chodit na procházky, mohou se věnovat rodině,“ upozornil na ještě jedno nebezpečí Klaus s tím, že takto ekonomicky fungovat nelze.

Pokud jde o nošení roušek, Klaus je prý ještě chvíli vydrží nosit, ale už příliš dlouho ne.

Odeslat komentář