KONEC EU? SLOVINSKO SE POSTAVILO ZA POLSKÉ A MAĎARSKÉ VETO ROZPOČTU EU.  Jediný kdo zradil, je zaprodaný slovenský ministr zahraničí Korčok pořád lobujúci za Bruselské nevolené elity a Američany. Tento nemorální vlastizrádný kariérista je známý tím, že zásadně vždy jedná proti vlastní zemi a proti V4 a skvěle tak doplňuje Matovičovu zločineckou bandu.

EU: Poté, co EU nedocílila, aby jí byly Maďarsko a Polsko mravně a politicky po vůli, jala se podmínit čerpání unijních peněz poslušností svým befélům. To Maďarsko a Polsko v pondělí definitivně odmítly vetováním rozpočtu EU na další pětiletku. Maďarsko své veto navíc opodstatnilo odkazem na nepřijatelnou imigrační politiku EU.

Nyní tedy chce EU o řádnosti či neřádnosti právního pořádku členských zemí rozhodovat v Radě EU prostou většinou. „To ovšem znamená konec EU“, prohlásil slovinský premiér Janez Janša. Leyenové a Michelovi zaslal dopis, že by EU měla ctít na červencovém summitu dosažený kompromis. Na svém twitteru se k věci vyjadřuje pod titulkem „Vláda práva nebo těch politicky „pravých“?

Vytočená EU supí skrze své činovníky na Maďarsko a Polsko, jak si to mohli ti Východňáři dovolit! Ještě bude veselo… „Demokracie“ se vskutku pěkně předvádějí před celým světem. Nejdřív USA a teď EU… Totalitní despoti a diktátoři se mohou jen s uspokojením dívat a točit si palci mlýnek.

zdroj:

https://twitter.com/JJansaSDS/status/1329104013422432257 https://wpolityce.pl/swiat/527035-premier-slowenii-staje-po-stronie-polski-i-wegier

https://www.dw.com/es/eslovenia-apoya-a-polonia-y-hungr%C3%ADa-en-diferendo-con-la-ue/a-55646638

https://www.sn.at/politik/weltpolitik/eu-kommission-fordert-ende-der-blockade-des-eu-budgets-95805385

https://elpais.com/internacional/2020-11-17/berlin-urge-a-hungria-y-polonia-a-desbloquear-los-presupuestos-para-evitar-un-mayor-deterioro-economico-en-la-ue.html

Napsat komentář