JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Konečně zase bez náhubků

ČESKO: Teda vlastně pořád ještě ne úplně zcela, ale většina populace už konečně roušku, ten symbol poslední doby, nemusí povinně nosit na většině míst, kde se běžně pohybuje.

Když už dokonce i sám epidemiolog Rastislav Maďar veřejně připustil, že roušky nejsou všespásné a mohou lidem i škodit, tak je to již co říct. To se ovšem vyznavačům svaté roušky asi příliš líbit nebude.

Například MUDr. Hnízdil tvrdí již dlouho, že v roušce si zhruba 30% vydechnutého CO2 vdechujeme zpátky do plic spolu s novým nádechem, čímž vdechujeme ochuzenou kyslíkovou směs, která v plicních sklípcích přechází do krve a způsobuje hypoxii. Prostě nám jde do mozku méně kyslíku, než by mělo, takže se nám zpomalují reflexy, reakce, přesnost a bystrost, otupují se tzv. smysly.

Onkolog a senátor za ČSSD profesor Jan Žaloudík k tomuto tématu ozval i v senátu a mj. k rouškám říká, že „Tady nejde jen o viry, ale i o bakterie, které si zase vdechujete sám zpátky. Plíce mají také očistnou funkci. Zbavují nás nejen kysličníku uhličitého, ale i řady metabolitů.”

MUDr. Mirka Skovajsová, Ph.D. ve stejném duchu tvrdí, že v rouškách vdechujeme zpět většinu toho, co plíce usoudily vyloučit jako nezdravé a dermatoložka MUDr. Alice Tomková dokonce roušky šité doma přirovnává k Petriho miskám, které si nosíme na obličeji. A zdaleka v tomto názoru nejsou jediní.

Pořád ještě věřím tomu, že nejsme psi, abychom museli povinně nosit náhubek i kdyby byl sebeslušivější.

Ivo F. Cilich

Odeslat komentář