JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Korona? Chystá se další hrůza. Varovný článek z USA

USA: Wall Street Journal přináší komentář profesora Paula Tice k proběhnuvší koronavirové krizi. Jaké může mít následky? Tice se domnívá, že velkou hrozbou pro USA, a tím pádem pro celý západní svět, jsou klimatičtí alarmisté, kteří se snaží krize využít k dosažení svých ideologických cílů a svou agendou likvidují stabilitu státních financí. Plyn, uhlí, ropa, nic z toho už nebude, jen vítr a soláry.

Zelení aktivisté  a zastánci zákazu těžby v USA, podle profesora Tice, mohli během koronakrize vidět výsledky i jejich vysněného cíle: „mrtvá města, prázné dálnice a nákupní centra a opuštěná letiště i stadiony.“ Bez fosilních paliv by Američané čelili omezené mobilitě a hospodářská aktivita by se snížila jako za korony.

Tice říká, že v USA nejsou prostředky na dotování zelených energetických projektů. Pandemie prý odhalila nestabilitu americké ekonomiky téměř na všech úrovních. „Před krizí žila většina amerických domácností od výplaty k výplatě s malou rezervou pro případ nouze. Nyní víme, že to samé platí pro většinu amerických podniků i vládních úřadů.“

Podle Tice deficit veřejných financí během krize explodoval a Spojené státy dokázaly přidat k národnímu dluhu téměř 3 biliony dolarů. To však prý nezabránilo demokratům, aby na začátku července schválili návrh zákona o stimulaci zelené infrastruktury ve výši 1,5 bilionu dolarů.

Podle Tice je vhodná doba znovu promyslet priority USA. Jde o to, zda vláda bude dotovat neživotaschopné zelené projekty nebo podpoří podnikatele, kteří se ocitli v obtížné situaci. Paul Tice pracuje jako investiční poradce a je profesorem na New York University´s Stern School of Bussiness. Celý text článku naleznete zde.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář