JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Korona skutočne zabíja! Ale len ekonomiku a firmy. Počet zaniknutých firiem medziročne vzrástol o takmer 70 %

SLOVENSKO: Koronakríza výrazne ovplyvnila podnikanie na Slovensku. Svoju činnosť muselo v tomto roku ukončiť podstatne viac spoločností ako v roku 2019. Zatiaľ čo s preukázaným covidom – 19 zomrelo 41 ľudí, korona opatrenia zabili do septembra o 1420 firiem viac, ako minulého roku. toto číslo bude mať určite negatívny vplyv na zamestnanosť

Ako totiž vyplýva z údajov zverejnených v Bisnode Corona Indexe, počet firiem, ktoré zatiaľ v aktuálnom roku, stopli svoje podnikateľské aktivity je v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúce roka vyšší o takmer 70 percent. Kým v tomto roku ukončilo k 7. septembru na Slovensku svoju činnosť 3 471 firiem, k rovnakému dátumu predchádzajúceho roka ich bolo 2 051.

„Od začiatku tohto roka je možné na Slovensku pozorovať výrazný nárast spoločností, ktoré ukončili podnikateľské aktivity alebo smerujú do bankrotu. To sa citeľne odráža na počtoch ohrozených zamestnancov,“ popísala vývoj podnikateľskej základne analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Bisnode je líder v dátach a analytike. Zamestnáva viac ako 2 100 pracovníkov v 19 krajinách Európy. Používa analytiku a skóringové modely, vďaka ktorým predpovedá zákaznícke správanie, či poskytuje detailné informácie.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář