JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Koronavirus ČR ONLINE: Počet nakažených stoupl na 2 829

ČESKO: Počet nakažených koronavirem v Česku stoupl k pondělnímu dopoledni na 2 859. V neděli se denní přírůstek se druhý den po sobě snížil, prudce ovšem klesl i počet provedených testů, a to ve srovnání s pátkem skoro o polovinu. Zemřelo již 17 lidí nakažených COVID-19.

Denní přírůstek klesl druhý den po sobě – po rekordním pátku (373) to v sobotu bylo 262 a v neděli z dostupných dat na webu ministerstva na 160. V neděli ale i dále klesl počet testů na 2 798. V pátek jich bylo 5 247, v sobotu
4 326.

Ministerstvo aktualizovalo také čísla o hospitalizacích nakažených lidí. V neděli bylo s nemocí COVID-19 v nemocnici 277 lidí, z nich 52 v těžkém stavu nebo s vysoce intenzivní péčí. Počet hospitalizovaných od pátku vzrostl o 50, lidí v těžkém stavu přibylo o sedm.

Nižší přírůstek počtu nakažených byl podle webu naposledy v pondělí 23. března, kdy přibylo 126 případů.

„Já bych z jednoho čísla nedělal žádné závěry, naopak předevčírem byl ten přírůstek vysoký,“ řekl Radiožurnálu šéf krizového štábu Roman Prymula a připomněl, že je důležité, jak se křivka nárůstu případů vyvíjí dlouhodobě – klíčové je, aby nešla exponenciálně nahoru, ale lineárně.

Na nižším víkendovém nárůstu se navíc zřejmě podepsalo méně intenzivní testování. Ministerstvo ale zatím nezveřejnilo počet testů provedených během neděle. Na svém webu stále uvádí 40 700 testů, což je údaj z nedělního rána. V sobotu bylo testů 4 326, tedy zhruba o 18 procent méně než v pátek. Denní počty testů byly nižší než v pátek už o předchozím víkendu.

Online reportáž

Mezi oběti nemoci v neděli přibyla seniorka z domova důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu, kde se nakazilo 20 z 22 klientů a devět pracovníků. S nemocí COVID-19 zemřela také zdravotní sestra Thomayerovy nemocnice, která se tak zřejmě stala první obětí nemoci COVID-19 mezi zdravotníky.

První tři případy onemocnění oznámilo Česko 1. března. Počet pacientů vyléčených z nemoci COVID-19 se změnil naposledy minulý týden v pátek, kdy lékaři oznámili 11. případ.

Ve světě mají nyní nejvíce potvrzených případů koronaviru Spojené státy. Podle televize CNN počet nakažených Američanů překročil 137 tisíc a na 2 400 lidí v USA na nákazu zemřelo. Nejvíce obětí nemoci COVID-19 má Itálie, kde počet mrtvých přesáhl hranici 10 tisíc a počet infikovaných se blíží 100 tisícům. Třetí nejvyšší počet nakažených, téměř 82 tisíc, zaznamenala Čína, odkud se nový typ koronaviru rozšířil a kde nemoci podlehlo víc než 3 300 lidí.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář