JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Koronavírusové reštrikcie falošnej pandémie – obrovského celosvetového podvodu, sú pre medzinárodný cestovný ruch škodlivejšie ako posledná finančná kríza, doslova likvidačné!

Predtým, ako sa krajiny začali opäť otvárať cestujúcim, stratil turistický priemysel na celom svete viac ako tristo miliárd dolárov. Pandémia takmer úplne zastavila cestovanie. Počet turistov klesol medziročne o 56 percent v prvých piatich mesiacoch tohto roka, keďže väčšina krajín sveta prijala opatrenia v mene potlačenia koronavírusovej pandémie.

Len v máji klesol počet zahraničných turistov o 98 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Svetová organizácia cestovného ruchu OSN (UNWTO) v správe uverejnenej začiatkom tohto týždňa uviedla:

„To znamená pokles o 300 miliónov turistov a stratu v príjmoch z medzinárodného cestovného ruchu vo výške 320 miliárd dolárov – viac ako trojnásobok straty počas veľkej hospodárskej krízy v roku 2009.“

Ázia a Tichomorie, región, ktorý ako prvý čelil vypuknutiu COVID-19, boli zasiahnuté najviac. Tam stratili 60 percent svojich obvyklých turistov počas prvých piatich mesiacov roka. Za Áziou nasledovala Európa, ktorá mala o 58 percent menej návštevníkov, Blízky východ (mínus 51 percent), Amerika a Afrika (obe mínus 47 percent).

Takýto pokles by podľa generálneho tajomníka UNWTO Suraba Pololikashviliho mohol predstavovať hrozbu pre „mnoho miliónov ľudí“, najmä v rozvojových krajinách. Zdôraznil: „Tieto najnovšie údaje ukazujú, aké dôležité je oživiť cestovný ruch, keď to bude bezpečné.“

Začiatkom roka predstavila agentúra cestovného ruchu OSN tri výhľadové scenáre, ktoré naznačujú možný pokles medzinárodných návštevníkov v tomto roku o 58 percent, 70 percent alebo 78 percent v závislosti od toho, na ako dlho sa cestovný ruch zastaví. V ďalšej správe Konferencia OSN o obchode a rozvoji (UNCTAD) varovala, že pandémia bude stáť zasiahnuté odvetvie odhadom od 1,2 bilióna do 3,3 bilióna dolárov.

Klesajúci trend v globálnom cestovnom ruchu sa v júni zvrátil po tom, ako sa niektoré krajiny rozhodli znovu otvoriť svoje hranice. Najnovšia analýza UNWTO ukazuje, že 40 percent turistických destinácií po celom svete už zmiernilo svoje koronavírusové obmedzenia. Iba štyri z 87 krajín však úplne odstránili všetky obmedzenia, zatiaľ čo 115 turistických krajín naďalej udržiava svoje hranice úplne zatvorené.

IGOR JUREČKA

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář