JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kotleba je prvý slovenský politik, ktorému Facebook zmazal video o koronavíruse

SLOVENSKO: Sociálne sieť Facebook zmazala video predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi, v ktorom sa prihováral občanom na tému koronavírusu. Video s názvom „Nenechajte si kvôli projektu Covid-19 pokaziť leto“ malo na sociálnej sieti státisíce videní. Dnes je jeho verzia dostupná na Youtube (na konci článku video).

S informáciou prišiel portál Živé.sk, ktorý uvádza, že je to po prvý krát, kedy sociálna sieť zmazala video politika na Slovensku. Sieť sa totiž za bežných okolností takýmto zásahom do obsahu politikov oblúkom vyhýba a na rozdiel od bežných používateľov im dovoľuje nekriticky šíriť akékoľvek klamstvá či dezinformácie, informuje portál.

Kotleba vo videu hovoril o tom, že koronavírus možno aj existuje, že ľudia sa nemajú nechať zastrašiť a majú si užívať leto a majú žiť, pracovať tak ako to cítia a vnímajú či nemajú zo seba nechať robiť ovce.

„Toto video sme odstránili, nakoľko zahŕňa nepravdivé tvrdenia o závažnosti Covid-19, ktoré môžu prispieť k hrozbe fyzickej ujmy, čo je porušením našich zásad týkajúcich sa škodlivých dezinformácií o Covide,“ zdôvodnil Facebook v oficiálnom stanovisku pre redakciu Živé.sk.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář