JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kotleba odmieta nasadenie ozbrojených zložiek proti Slovákom, na kontrolu Covid opatrení: „Kritizujú nasadenie armády v Bielorusku, ale za pol rok vlády idú už druhý raz použiť vojenské hliadky“

SLOVENSKO: Šéf opozičnej ĽSNS Marian Kotleba sa na svojom facebookovom profile vyjadril ku včerajšiemu oznamu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a predstaviteľov Policajného zboru o tom, že plánujú zintenzívniť kontroly nosenia rúšok a ďalších protiepidemiologických opatrení v súvislosti s koronavírusom.

Polícia včera na sociálnej sieti upozornila, že trestný zákon postihuje páchateľa, ktorý úmyselne, ale aj z nedbanlivosti, spôsobí alebo zvýši nebezpečenstvo zavlečenia alebo rozšírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Dodáva, že môže ísť aj o trestný čin porušovania povinností za krízovej situácie či trestný čin vyhýbania sa výkonu povinností za krízovej situácie.

Pri osobách, ktoré porušujú nariadenú povinnosť nosiť rúško alebo iný vhodný prostriedok na prekrytie nosa a úst na určených miestach, aj keď nie sú nakazené, sa môže zvažovať udelenie pokuty do 1 659 eur.

Minister zdravotníctva Krajčí v stredu avizoval, že na upočúvnutie príkazu nosiť rúška bude dohliadať polícia aj armáda. „Prichádza čas na to, že požiadame silové zložky štátu, aby nám pomáhali monitorovať dodržiavanie opatrení, ktoré sú nastavené v našej krajine,” povedal.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba vo štvrtok v reakcii naznačil, že podľa neho pôjde o prehnané opatrenie. „Armáda na vlastných občanov… Vodu kážu, no víno pijú! Demokrati z Matovičovho OĽaNO kritizujú nasadenie armády v Bielorusku, ale je to práve súčasná vláda na čele s Igorom Matovičom, ktorá len za polrok svojej moci už druhýkrát nasadí vojenské hliadky na kontrolu občanov SR.“

„A to všetko pod zámienkou kontroly dodržiavania opatrení v rámci projektu Covid-19. A s týmto terorom vláda prichádza v čase, keď už zmysel týchto šikanóznych nariadení spochybňujú aj skutočné zdravotnícke autority! Takže, o čo Vám ide, pán Matovič?“, opýtal sa na Facebooku Marian Kotleba.

Odeslat komentář