JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Krátky návod, ako sa zbaviť protivníka: vyhrabať špinu z minulosti a použiť ju teraz

Predsedovi Progresívneho Slovenska hrozí 3 až 8 rokov za mrežami!

Šéf PS Michal Truban má zrejme problém. Jeho výroky o drogách preveruje polícia.

Ešte ako podnikateľ a motivátor robil sériu prednášok medzi študentmi, kde si v komunikácii s nimi pomáhal rečami o drogách. Na verejnosť sa dostalo aj video, ktoré teraz polícia preveruje. A to pre podozrenie zo zločinu šírenia toxikománie.

„Ja som hľadal, či neexistuje už nejaký taký spôsob hackovania, ktorý náš mozog ohlupuje a zároveň je účinný a či sa z neho nedá poučiť. A vďaka mojej dlhodobej práci a skúsenostiam som na to prišiel. Existuje. Áno, sú to drogy,“ odznelo z Trubanových úst v roku 2012 na konferencii Manager Expo. Šéf koalície PS/Spolu sa snažil vysvetliť, že prekážkou k úspechu vie byť často aj náš mozog a drogy môžu byť jedným zo spôsobov, ako ho „okabátiť“.

„Je to chľast, je to marihuana, je to kokaín, LSD – to tu nemám pre istotu, môžu to byť cigarety, čokoláda, sladké…“ hovorí Truban a pri vymenúvaní jednotlivých látok používa aj rekvizity. Pri zmienke o alkohole vytiahne fľašu vína a pri marihuane vrecúško s neznámym obsahom. Truban však na konci videa tvrdí, že nešlo o skutočnú marihuanu.

„Na záver, keď sme sa bavili o drogách, aby ma potom nezavreli. To neni naozajstná, čo mám vo vačku. A zároveň chcem povedať o tom, všetky drogy, aj tú novú, čo si vyberiete, všetky sú, respektíve vedia byť nebezpečné,“ hovorí Truban s tým, že drogy vedia byť síce „super vec“, ale aj „zlé a nebezpečné“.

S mladými účastníkmi konferencie sa lúči slovami: „Ďakujem za pozornosť, užívajte si drogy.“

Nabádanie k užívaniu drog podnietilo políciu konať

A práve aj tieto výroky zaujali políciu. „Som toho názoru, že jeho obsah nasvedčuje podozreniu zo spáchania zločinu šírenie toxikománie,“ povedal príslušník polície Rastislav Rondík.
 Vec minulý štvrtok posunul z dôvodu miestnej príslušnosti nitrianskej kriminálke. Tá musí v lehote 30 dní rozhodnúť, či je konanie Michala Trubana trestným činom.
 Hroziť mu tak môžu 3 až 8 rokov za mrežami. Truban ale vraj ešte vo veci nebol kontaktovaný.

„Nevidím zmysel vo vytrhávaní mojich vtipov z kontextu starých prednášok a blogov, keď som nebol vo verejnom živote. Kto si prednášku pozrie, vidí, že som žartoval a slovom droga som označoval alkohol, marihuanu, ale aj behanie. Používal som ho ako metaforu na vysvetlenie trikov, ako na sebe pracovať,“ povedal Truban

Odeslat komentář