JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Křesťanství ve Venezuele na vzestupu, prezident Maduro zakládá Evangelikální univerzitu!

VENEZUELA: Nárůst věřících v evangelikálních a charizmatických sborech v Latinské Americe je v posledních letech kolosální. Dokonce i tak, že tito křesťané tvoří jednu z nejvýznamnějších a nejvlivnějších částí elektorátu a v posledních letech rozhodují volby a ovlivňují politiku.

Toho je důkazem zvolení brazilského prezidenta Jaira Bolsonara v minulém roce, který je součástí a i plodem masívního evangelikáního hnutí v zemi, vyhrál volby s heslem “Brazílie přede vším, Bůh nade všemi!”, a s nástupem do prezidentského úřadu přijal z rukou evangelikálních pastorů obřad požehnání a pomazání olejem k výkonu své funkce. Z uvedeného pro nezasvědcené je již patrné, na které straně politického spektra tyto miliony evangelikálních křesťanů stojí – ano, jsou hodnoty někdy až tvrdě konzervativní, co do morálky, vlastenctví a sociální ohleduplnosti.

A Brazílie samozřejmě v masovém křesťanském probuzení není ani izolovaná ani ojedinělá. Obdobnou měrou narostly evangelikální a letniční církve např. v Bolívii a Venezuele. Během loňské agrese USA a jejich přisluhovačů proti Venezuele a prezidentu Nikolásu Madurovi, pořádaly evangelikální církve po celé zemi modlitební bdění 24 hodin denně k Bohu za ochranu Vlasti, prezidenta a míru a spravedlnosti. Zatímco nepřátelské USA se svými kumpány (vč. ČR) dštily na Venezuelu hrozbami, propagandou, terorem a sankcemi, evangelikální křesťané adresovali prezidentu země Nikolási Madurovi slova vřelé podpory a ujištění: “Prezidente, Bůh drží kontrolu nad Vámi i nad zemí. Více než 17.000 sborů se modlíme 24 hodin, aby Venezuela byla požehnána. A Boží požehnání Venezuele žádné impérium nevezme. Žádná cizácká (vojenská) bagančata nás o požehnání nepřipraví.”

A na začátku minulého měsíce se prezident křesťanům revanžoval. 5. prosince na slavnostní akci na Caracaském vojenském okruhu se zástupci Evangelikálního křesťanského hnutí pro Venezuelu prezident Maduro schválil založení panamerické ekumenické Evangelikální teologické univerzity a ustavil nový státní svátek “Pastorský národní den”, který bude každoročně připadat na 15. leden, den narození amerického baptistického kazatele Martina Lutera Kinga. “Dejme příklad světu, otevíráme brány Venezuely pro evangelikály z celé Ameriky”, prohlásil prezident, a pověřil státní zmocněnce a ministry k činění příslušných kroků na založení univerzity.

“Vlast, společnost a rodina, lidskost – jednoznačně! Jsem Kristův křesťan, a den ze dne stále více věřící, mám víru v Boha a moc Kristovu, neboť mě doprovází, objímá a chrání svým svatým pláštěm!”, vyznal venezuelský prezident Nicolás (Maduro).”Prosím, abychom své modlitby proměnili v činy, a činy ve výsledek, na společenské blaho naší Bolívarské Vlasti! Věřím v Krista Spasitele, Krista lidu, Krista, který konfrontuje farizee, v Krista antiimperialistického, v Krista dobra”, prohlásil prezident Venezuelské republiky na slavnostní ceremonii se zástupci evangelikálních křesťanů ze všech 24 států Venezuely.

Odeslat komentář