JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kurdsko-turecké boje o Vídeň se stupňují. Ještě nedávno tam žili Rakušané.

RAKOUSKO: Kurdsko-turecké boje o území Vídně dále eskalují. A že tam kdysi žili Rakušané, jakoby z hlediska budoucnosti už bylo nezajímavé. Škody a náklady na bezpečnostní opatření jdou do milionů eur. Bývalý policista a dnes bezpečnostní expert lidovců (ÖVP) Karl Mahrer tlumočí zoufalství obyvatel čtvrti Favoriten: „kompletně přšli o svou vlast“. „Paralelní společnost zcela vybřežila“, charakterizoval situaci dále.

Včera bylo v ulicích Vídně zraněno dalších 7 policistů. Ministr vnitra Karl Nehammer slibuje pachatele vypátrat. Kontrarozvědka (Verfassungsschutz) jede na plné obrátky. V ústřední imigrantské čvrti Favoriten panuje výjimečný stav. Zeleno-socialistická vláda se rozhoupává k dalším výjimečným opatřením…

Kancléř Sebastian Kurz už vyzval k „boji proti „politickém islámu„, který tu nemá co pohledávat“ (v čase 8:35 na videu dole)…

Video jednoho ze střetu, na pozadí je možné slyšet i pokřik Alláhu akbar a střelbu

https://www.facebook.com/eurabia.cz/videos/696338871146159/

 

Konflikt již přerostl na mezinárodně-politickou úroveň mezi Tureckem a Rakouskem. Ve Vídni byl na koberečeček předvolán turecký velvyslanec, a bylo mu důstlklivě sděleno, aby Ankara nepodporovala řádící Turky a kurdské demonstranty nenazývala teroristy. V Ankaře byl předvolán na ministerstvo zahraničí zas rakouský velvyslanec, a bylo mu neméně důtklivě sděleno, aby Vídeň nepodporovala „kurdskou teroristickou PKK“ a policie nezraňovala Turky ve Vídni. Vytočení eskaluje.

Česká média z nějakého záhadného důvodu o situaci neinformují. „Profesionální novináři“ zřejmě pořád přešlapují jak to uchopit, jak to podat… Nevadí. Třeba Vám tak vznikne nárok (hromadnou žalobou, a to i zpětně) na vratku části poplatků za zfušovaní veřejné služby zpravodajství, které neposkytuje věrný a aktuální obraz skutečného dění.

Odeslat komentář