Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
USA: Ministerstvo poľnohospodárstva Spojených štátov amerických práve dalo zelenú geneticky modifikovaným sójovým bôbom, ktoré vytvárajú bravčové bielkoviny.
Spoločnosť Moolec so sídlom vo Veľkej Británii vyvinula geneticky modifikovaný kmeň sójových bôbov, ktorý produkuje zmes sójového proteínu a bravčového myoglobínu, čiže bravčového proteínu. Spoločnosť tvrdí, že nové hybridy budú mať rovnakú chuť, štruktúru a nutričnú hodnotu ako mäso z prasiat a majú sa stať „alternatívou“ tradičného mäsa.
Očakáva sa, že tieto „frankenštajnové“ sójové bôby sa budú zbierať tradičnými spôsobmi, ale použijú sa na vytvorenie rôznych hybridných proteínov rastlín a zvierat a začlenia sa do novovytvoreného trhu s falošnými mäsovými výrobkami.
Chov zvierat je v posledných rokoch vykresľovaný ako globálna hrozba pre životné prostredie a na celom svete sa postupne ukončuje v prospech genetických experimentov a vysoko spracovaných „vegánskych“ náhrad.
Globalisti a investori do rôznych startupov vsadili svoje peniaze na vytvorenie geneticky modifikovaných (GMO) plodín, tovární na hmyz, plodín znečistených mRNA a na výrobu syntetického mäsa, aby vykorisťovali obyvateľstvo.
Globalisti sa snažia kŕmiť obyvateľstvo sójovými bôbmi a hrachovým proteínom s obsahom hovädzieho mäsa
Sójové bôby s bravčovými proteínmi sú najnovšie zo série geneticky upravených hybridov sójových bôbov, ktoré sľubujú revolúciu v odvetví produkcie sóje.
Okrem toho spoločnosť tvrdí, že pracuje na novom kmeni rastlín hrachu, ktoré budú produkovať hovädzí proteín. Výskumníci sa však obávajú potenciálnych genetických a generačných dôsledkov tejto experimentálnej úpravy génov.
Spoločnosť tvrdí, že premení konvenčnú sóju na hybrid sójových bôbov, ktorý bude obsahovať 26,6 percent živočíšnych bielkovín. Vnútorná časť hybridu sójových bôbov má mať ružovú mäsovú farbu.
Presné živočíšne gény použité v tejto novej „frankenštajnovej“ odrode sú klasifikované ako obchodné tajomstvo.
Jedna štúdia ukázala, že použitie technológie CRISPR-Cas na úpravu génov spôsobuje značné poškodenie rastlinného genómu. Zlom v DNA vyvolaný CRISPR môže viesť ku kríženiu, strate chromozómov a preskupeniam chromozómov podobne, ako sa pozoruje pri chromofagii.
Rovnaký proces výmeny génov, preskupenia génov a straty génov prebieha v ľudských aj zvieracích bunkách, ktoré podliehajú úprave génov.
„Dôsledky „pretrhnutia“ genómu sú do určitej miery nepredvídateľné a nekontrolovateľné,“ hovorí spoločnosť Test Biotech.
„Keď sa obe vlákna DNA pretrhnú, ako je to zvyčajne v prípade technológie CRISPR-Cas, potom konce chromozómov môžu stratiť vzájomný kontakt. Ak je oprava chromozómového zlomu neúspešná, oddelené konce sa môžu stratiť, preusporiadať alebo začleniť inde.“
Hybridný proteín zo sóje a ošípaných je nová látka, ktorej bude ľudská populácia vystavená bez adekvátneho testovania. Inšpekčná služba pre zdravie rastlín (APHIS) amerického Ministerstva poľnohospodárstva už zistila, že „bravčová sója“ a jej genetické varianty vraj nebudú predstavovať väčšie riziko poškodenia zdravia ako bežné sójové bôby.
Na základe len tohto jedného predpokladu, ktorý úplne ignoruje rizikové faktory pre ľudské zdravie, sa agentúra domnieva, že produkt nie je potrebné ďalej regulovať.
John Fagan PhD., spoluzakladateľ, generálny riaditeľ a hlavný vedecký pracovník Inštitútu pre výskum zdravia (Health Research Institute) hovorí o riziku konzumácie tejto novej triedy geneticky modifikovaných potravín.
Uviedol, že tento produkt je obzvlášť znepokojujúci, pretože „doteraz bola väčšina GMO potravín určených pre ľudskú konzumáciu vedľajšou zložkou v produkte, zatiaľ čo teraz má byť GMO zložka primárnou zložkou“.
Pre portál Defender ďalej povedal, že tento produkt predstavuje „omnoho väčšie riziko“, pretože ľudia, ktorí jedia tento typ GMO potravín, zjedia oveľa väčšie množstvo v porovnaní s minulosťou. Podľa neho tu existuje veľmi reálna a vážna obava, že sa vyskytnú neočakávané a nepredvídateľné vedľajšie účinky.
AUTOR: Lance D. Johnson
Překlad: Badatel.net

Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi